Ładniejsze gry na tabletach! Nvidia Tegra Kal-El wesprze Antyaliasing

Jeszcze w tym roku powinny na rynku pojawić się przenośne urządzenia (tablety, smartfony) korzystające z czterordzeniowego układu Tegra Kal-El. Co interesujące, według serwisu Fudzilla.com, będzie on obsługiwał Antyaliasing.

Nvidia Tegra Kal-El to nie tylko większa wydajność ale także techniki poprawiające jakość grafiki

Polecamy:

Zobacz też:

Obecnie na rynku dostępne są mobilne urządzenia takie jak Samsung Galaxy Tab, LG Optimus i Acer Transformer, które korzystają z dwurdzeniowego układu Tegra 2. Od września powinny się już jednak pojawiać nowe tablety/smartfony zbudowane w oparciu o jego następcę - chipu Tegra Kal-El.

Według Nvidii czterordzeniowy układ Tegra Kal-El będzie dysponował trzykrotnie szybszym układem graficznym niż ten, który wykorzystuje chip Tegra 2, natomiast jego ogólna wydajność ma być od niego aż o około 5 razy większa. Co równie istotne, ma on być przy tym bardziej energooszczędny od swojego poprzednika, co powinno pozytywnie wpłynąć na ogromnie ważny parametr, czyli żywotność baterii.

Redaktorom serwisu Fudzilla.com podczas imprezy zorganizowanej przez Nvidię w Monachium udało się dotrzeć do kolejnej interesującej informacji. Deweloperzy współpracujący z amerykańskim producentem powiedzieli im bowiem, że układ Tegra Kal-El będzie obsługiwał Antyaliasing.

Co to jest Antyaliasing?

Aliasing to zjawisko które powoduje zniekształcanie wyświetlanego obrazu. Nie dotyczy ono jedynie linii prostych pionowych i poziomych, których grubość pokrywa się z grubością piksela lub jest jego wielokrotnością. W celu zmniejszenia tego niekorzystnego efektu stosuje się więc różne techniki antyaliasingu takie jak np. supersampling i multisampling.

Więcej: Zrozum Antyaliasing i korzystaj z jego możliwości

Dzięki obsłudze Antyaliasingu, urządzenia korzystające z układów Tegra Kal-El będą więc w stanie zapewnić graczom możliwość cieszenia wzroku lepszym obrazem. O ile jednak w przypadku niewielkiego ekranu smartfonów nie powinno to mieć dużego znaczenia, o tyle na większych wyświetlaczach może przynieść pozytywne efekty.