Lady Gaga kończy z Facebookiem

Zresztą nie tylko ona. Taką samą decyzję podjął też Elijah Wood, Kim Kardashian, Justin Timberlake i wiele innych gwiazd. Nie jest to jednak protest przeciwko portalowi społecznościowemu. Cel jest bardziej szczytny.

Coraz więcej światowej sławy gwiazd decyduje się zakończyć swoją aktywność w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Wśród nich znajduje się m.in. Lady Gaga, Usher, Justin Timberlake czy Elijah Wood. Swoje konta "zamroziła" także Alicia Keys, Jennifer Hudson, Serena Williams oraz siostry Kim i Khloe Kardashian.

Gwiazdy bynajmniej nie "obraziły się" na portale społecznościowe. Cała akcja ma na celu zwrócenia uwagi na fundację Keep a Child Alive i problemy dzieci z krajów trzeciego świata cierpiących z powodu HIV i AIDS. Gwiazdy zobowiązały się do zamrożenia swoich kont do czasu, kiedy ich fani wpłacą łącznie milion dolarów na poczet fundacji.

Zobacz również:

  • T-Mobile ma już 25 lat! Weź udział w wyjątkowym konkursie

Zważywszy, że sama Lady Gada posiada ponad 24 miliony fanów Facebooku, osiągnięcie tej sumy nie powinno stanowić problemu. Dodatkowo kampania ma być powiązana z szeregiem filmów reklamowych, w których gwiazdy zamiast pisać na Facebooku np. leżą na kanapie, czekając aż to ich fani się zaktywizują społecznie i przekażą datek na fundację.