Lamabox - magnetowid z obsługą... P2P

Holenderska firma Lamabox zaprezentowała magnetowid cyfrowy, który potrafi pobierać filmy z sieci P2P. Urządzenie obsługuje najpopularniejsze sieci bezpośredniej wymiany plików - m.in. eDonkey, BitTorrent oraz FastTrack.

Lamabox - magnetowid z obsługą... P2P

Lamabox - magnetowid z obsługą... P2P

Lamabox (produkt nazywa się tak samo, jak jego producent) sprzedawany jest w kilku wersjach - różniących się przede wszystkim pojemnością wbudowanego twardego dysku. Za 279 euro klient otrzyma podstawową wersję (model 400), z dyskiem o pojemności 40 GB. 329 euro kosztuje magnetowid wyposażony w taki sam dysk, ale dysponujący dodatkowo nagrywarką DVD (model 420). Wersja z nagrywarką DVD i dyskiem 200 GB (820) kosztuje 379 euro, zaś z nagrywarką i dyskiem 400 GB (Lamabox 900) - 479 euro.

Urządzenie wyposażone jest w standardowy port sieciowy - umożliwia to podłączenie go do Internetu. Dzięki temu użytkownik może słuchać internetowego radia, oglądać streamingowe transmisje wideo, a także... pobierać i oglądać pliki z sieci P2P. Producent wyposażył urządzenie w obsługę protokołów eDonkey, BitTorrent, FastTrack, Gnutella oraz Overnet. Jeśli użytkownik zechce obejrzeć film dostępny w sieci P2P, musi skorzystać z wbudowanej wyszukiwarki (p2pspider), odnaleźć żądany plik i pobrać go.

Lamabox ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Więcej informacji: Lamabox.