Lampa błyskowa HVL-F43AM oraz akcesoria dla lustrzanek Sony Alfa

Sony zaprezentowało nową lampę błyskową przeznaczoną dla posiadaczy lustrzanek tej firmy. Lampa HVL-F43AM trafi do sprzedaży w wakacje i będzie kosztowała 350 dolarów (około 960 zł). Oprócz lampy, Sony wprowadza do sprzedaży również dodatkowe akcesoria dla fotografów.

Sony HVL-F43AM jest silną, zewnętrzną lampą błyskową wyposażoną w Quick Bogunce System, znany między innymi z HVL-F58AM. Pozwala on na szybkie przestawienie lampy z pozycji "portret" do pozycji "krajobraz". HVL-F43AM jest kompatybilna system Sony Wireless Ratio Control.

Lampa błyskowa jest odporna na wstrząsy i wilgoć. Ma trafić do sklepów już w lecie tego roku i i będzie kosztować 350 dolarów (około 960 zł).

Zobacz również:

  • PS Plus Video Pass rośnie w siłę. Sony dodaje nowe filmy i seriale

Sony zaprezentowało również zestaw akcesoriów, które ułatwią pracę fotografom. Wśród nich znalazł się między innymi Bracket VCT-55LH. Jest to uchwyt pozwalający na zamontowanie zewnętrznej lampy błyskowej w innej osi niż obiektyw aparatu. VCT-55LH jest kompatybilny ze wszystkimi lustrzankami Sony, hybrydami NEX-3/NEX-5 oraz z kamerą NEX-VG10E.

Oprócz lampy błyskowej uchwyt może posłużyć do zamontowania podglądowego monitora LCD lub mikrofonu kierunkowego. Bracket VCT-55LH będzie kosztował 50 dolarów ( około 137 zł) i trafi do sklepów w lecie bieżącego roku.

Wśród zaprezentowanych nowości znalazła się także osłona przeciwsłoneczna kompatybilna z obiektywami DT 35mm f/1,8 SAM oraz DT 85mm f/2,8 SAM. Osłona również trafi do sklepów w wakacje i będzie kosztowała 20 dolarów ( około 55 zł).