Lan Party Battlefield 2142 - EA dało plamę

Wielka międzynarodowa impreza z grą Battlefield 2142 w roli głównej okazała się ogromnym nieporozumieniem. Jesteśmy pewni, że po ostatnim weekendzie Poznań i kawiarenka internetowa E24 (miejsce imprezy) będą dla wielu osób przyczyną sennych koszmarów - i to zarówno dla graczy, jak i organizatorów...

Lan Party Battlefield 2142 - EA dało plamę
Wszystko zapowiadało się pięknie - w niedzielę miał odbyć się pierwszy w Polsce Międzynarodowy LAN PArty Battlefield 2142.

Trzydziestoosobowa reprezentacja TemPoland (zawodnicy z klanów: Fear Factory X-Fi, Team Delta oraz Team Wilda 2) miała zmierzyć się z reprezentacjami Czech, Węgier i Rosji. Walka miała toczyć się o tytuł mistrza Europy Centralnej i Wschodniej Battlefield 2142 oraz nagrodę główną - 4 tysiące euro.

Okazało się, że teoria i wspaniałe plany nie mają nic wspólnego z praktyką. Turniej miał rozpocząć się w sobotę o 12. Miał, ale nie rozpoczął. Pojawiały się kolejne problemy - głównie związane z siecią. Mijały godziny, gracze stawali się coraz bardziej niecierpliwi. Z nudów grali w Counter - Strike`a: Source. Wreszcie usłyszeli, że z powodu braku czasu na rozegranie meczów są... Zdyskwalifikowani!

Drużyny, które zdążyły rozegrać swoje spotkania (choć ich czas na mecze został drastycznie skrócony) zostały normalnie uznane. Rezultat? Turniej zwyciężyli Węgrzy, reprezentanci Polski wściekli udali się do domów...