Laptop Huawei Matebook z rysikiem ma pojawić się na MWC 2016

CEO firmy Huawei zdradza nieco informacji na temat tego, co firma może pokazać na targach Mobile World Congress 2016 w Barcelonie. Jedną z nowości może być laptop konwertowalny o nazwie Huawei Matebook wyposażony w rysik, który może zaciekawić użytkowników biznesowych.

MWC 2016 odbędzie się pod koniec lutego, a większość producentów obecnych na rynku mobilnym pokaże w Barcelonie swoje tegoroczne topowe produkty. Jedną z firm, która podczas targów pokaże nowe urządzenia, jest Huawei.

Wedle krążących od jakiegoś czasu plotek jednym z nowych produktów Huawei może być hybrydowy laptop, który poszerzy ofertę producenta zajmującego się produkcją sprzętu sieciowego, smartfonów i tabletów. Spodziewamy się urządzenia przeznaczonego dla użytkowników biznesowych, które zostanie wyposażone w rysik.

Matebook, bo taką nazwę ma nosić tablet ze stacją dokującą czyniącą z niego laptopa marki Huawei, może fabrycznie obsługiwać funkcję dual boot. Oznacza to, że urządzenie będzie mogło uruchamiać na żądanie użytkownika systemy operacyjne Android i Windows 10.

Na kilka dni przed prezentacją Yu Chengdong, czyli CEO chińskiego producenta, dał wskazówkę, czego można się spodziewać. Na profilu w serwisie Weibo szefa Huawei umieścił post z odręcznym napisem "The new style of business" (ang. nowy styl biznesu).

Oprócz laptopa Matebook chińska firma na targach MWC 2016 zaprezentuje najprawdopodobniej nową generację swojego topowego telefonu, czyli Huawei P9. Niewykluczone, że pojawią się też nowe tablety przeznaczone dla szerszej grupy odbiorców.

źródło: slashgear.com