Laptop bez żadnych wejść? Taki jest Craob X

Gdy kupujesz laptopa, oprócz podzespołów zwracasz także uwagę na ilość złączy, w tym portów USB. W przypadku tej maszyny nie będzie żadnych.

Fot.: Craob

Firma Craob planuje w tym roku wprowadzić na rynek model Craob X. Zwracają w nim uwagę dwie rzeczy. Pierwsza to procesor Intel Alder Lake. Druga - całkowita bezprzewodowość, czyli "bezkablowość". Nie będzie żadnych portów, wejść czy innych złączy. Zamiast tego użytkownicy mają korzystać z ich alternatyw nie wymagających żadnych przewodów. Laptop ma bezramkowy ekran 13,3", a jakość obrazu to 4K. W górnej części ekranu znajduje się otwór obiektywu kamery.

Z nielicznych danych na temat specyfikacji wiemy, że Craob X obsłuży do 32 GB pamięci LPDDR5, a dysk SSD (interfejs PCIe 4.0) ma 2 TB pojemności. Co ważne - jest to maszyna gotowa na obsługę technologii Wi-Fi 6E. A jak można połączyć je z innymi urządzeniami? Co z ładowarką? Tu odpowiedzią jest mechanizm zasilania bezprzewodowego, który korzysta ze specjalnej podkładki magnetycznej. Do przesyłania danych oraz podpinania urządzeń służy specjalny hub.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]
Laptop bez żadnych wejść? Taki jest Craob X

Fot.: Craob

Choć cena nie została jeszcze podana, można spodziewać się, że będzie to propozycja klasy premium. Konkretnie poznamy ją przy podaniu oficjalnej daty premiery. Czy to przyszłość laptopów?

Źródło: WCCF Tech


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: