Laptop dla najbardziej wymagających

Co można zrobić, by zachęcić ludzi do kupienia nowego laptopa? Wykonać jego obudowę ze szczotkowanego aluminium lub bambusa, sprawić, by ważył kilkaset gramów, albo wyposażyć go w niewiarygodnie mocne podzespoły. Jedna z kanadyjskich firm wybrała ostatnią z przedstawionych opcji.

Dość specyficzną nazwę - Eurocom - wybrała dla siebie kanadyjska firma, która zamierza wprowadzić do sprzedaży laptopa Panther 2.0. Najważniejsze jest jednak to, że ich maszyna powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. "Pantera" przeznaczona jest dla grafików i osób korzystających z CADa, choć powinni jej się przyjrzeć także majętni wielbiciele elektronicznej rozrywki.

Panther 2.0 wyposażony jest w procesor Intel Core i7 Extreme Edition lub Xeon 5600. Znajdziemy w nich maksymalnie sześć rdzeni, a sam procesor może być taktowany zegarem 3,33GHz. Przenośny komputer wyposażony jest w ekran 17,3", maksymalnie 24GB pamięci RAM oraz twarde dyski o łącznej pojemności 4TB. Za grafikę odpowiada karta Nvidii - GTX480M - lub Radeon HD5870. Sprzęt wspiera zarówno technologię CrossFire X jak i SLI.

Zobacz również:

  • Recenzja: Acer TravelMate P214 - testujemy poręcznego laptopa biznesowego
  • Intel Sapphire Rapids - oto procesor Xeon dla Eagle Stream

Posiadaczem takiego sprzętu staną się osoby, które nie narzekają na brak środków na swych kontach bankowych. Za maszynę z procesorem i7-980X, 24GB pamięci RAM i dyskami o pojemności 4TB trzeba zapłacić blisko dziewięć tysięcy dolarów. Podstawowa wersja laptopa została wyceniona na niecałe trzy tysiące dolarów. Znajdziemy w niej procesor 2,8GHz (Core i7), 6GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 320GB.

Opisane maszyny, są rzecz jasna jedynie przykładami wybranych modeli. Własną Panterę możemy skonfigurować i zamówić na oficjalnej stronie internetowej firmy Eurocom.