Laptop i Linux

Pojawiła się nowa wersja Laptop Mode Tools - programu do zarządzania energią w komputerach przenośnych. Tym razem aplikację przygotowano do współpracy z tworzonymi modułami oraz poszerzono zakres wspieranego sprzętu.

Laptop Mode Tools pozwalają na kontrolę wielu ustawień zarządzania energią w laptopach. Współpracuje on z modułem "Laptop Mode" zaimplementowanym w nowych wersjach jądra Linux (wszystkie nowsze niż 2.4.23 powinny go zawierać). Jedną z korzyści tej współpracy jest funkcja dynamicznego wyłączania twardego dysku w celu zaoszczędzenia energii. Daje to również możliwość sterowania częstotliwością procesora oraz zarządzania wszystkimi opcjami usypiania systemu po określonym czasie, bądź w przypadku braku aktywności użytkownika.

Pobierz plik

Najnowsza wersja, 1.34 wprowadza wsparcie dla sterowników Intel IPW3945, IPW2200 i IPW2100 (a dokładnie udostępniono funkcje oszczędzania energii z nimi związane). Zmieniono również strukturę pliku konfiguracyjnego i umożliwiono dołączanie do programu odpowiednich modułów. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej programu.


Zobacz również