Laptop jak iBook, ale z Windows

NEC przedstawiła serię małych i lekkich notebooków Versa TXi, porównywalnych parametrami z iBookami, ale działającymi w systemach Windows.

Apple w zeszłym tygodniu zaprezentowała nowy model iBooka, którego podstawowa konfiguracja ma kosztować 1,299 USD, a za maksymalny zestaw trzeba będzie zapłacić 1,799 USD. Natomiast według informacji podanych przez serwis MacCentral.com, z kolei firma NEC przedstawiła w kilka dni później serię nowych miniaturowych notebooków o nazwie Versa TXi, które zaprojektowane zostały do pracy w systemach Windows, a ich ceny rozpoczynają się od 2,800 USD.

Versa TXi oferuje parametry odpowiadające najnowszym iBookom, ale wyposażony został też w kilka opcji niedostęnych w produktach Apple np. przenośną stację dokujacą oraz twardy dysk o pojemności 20GB. Oprócz tego Versa TXi jest o około pół kilograma lżejszy od iBooka, pracuje z procesorem Pentium 750Mhz, wyposażony jest w 12,1 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024x768, FireWire, USB, 2x AGP, 10/100baseT Ethernet, modem 56K, wyjście wideo oraz napęd 'combo' [DVD-ROM/CD-RW].

www.neccomp.com


Zobacz również