Laptop za 99 dolarów w sprzedaży

Laptop JL7100 firmowany przez Jointech i reklamowany zawrotnie niską ceną 99 dolarów powinien być już w sprzedaży. Oczywiście jest pewien kruczek - serce i dusza urządzenia to de facto zwykły palmtop z systemem Windows Mobile.

Urządzenie JL7100 firmy Jointech wygląda i jest reklamowane jako niesamowicie tani laptop. Problem w tym, że z komputerami tego typu nie ma zbyt wiele wspólnego. Produkt co prawda na pierwszy rzut oka wygląda podobnie, jednak w środku przypomina zwykły palmtop.

Z drugiej strony, cena 99 dolarów skłania ku temu, aby bliżej przyjrzeć się owemu cudeńku. Wiadomo zatem, że JL7100 oferuje 7 calowy ekran, rozdzielczość 800 x 480 pikseli, wyjście VGA i trzy porty USB. W środku wygląda to już gorzej - mamy więc 64 MB pamięci RAM, 64 MB pojemności na dysku i system operacyjny Windows CE 5.0. Producent podaje też, że całość napędza "chipset 400MHz Samsunga". Brzmi groźnie, prawda?

JL7100 powinien być już w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Produkt co prawda jeszcze 20 dni temu nie miał żadnego dystrybutora, jednak teraz wygląda na to, że sytuacja się zmieniła. Wczoraj jeden z przedstawicieli Jointech stwierdził, że "paczki są gotowe do rozesłania... my również rozpoczęliśmy sprzedaż". Komentarz jest chyba zbędny.