Laptopa z 10-nanometrowym Cannon Lake nie kupisz w 2017 roku

Jeżeli miałeś nadzieję na zakup laptopa z 10-nanometrowym procesorem Cannon Lake przed końcem 2017 roku możesz się rozczarować.


Intel Cannon Lake

Intel podczas targów CES 2017 zapowiedział, że planuje wprowadzić na rynek układy Cannon Lake jeszcze w 2017 roku. Według amerykańskiego PCWorlda cytującego wypowiedź Venkata Renduchintala, prezesa działu Intel PC, może jednak być z tym problem. Stwierdził on bowiem, że obecnie ciężko jest przewidzieć, czy dostawy układów rozpoczęte zostaną przed Świętami Bożego Narodzenia, czy tuż po nich.

Laptopa z Cannon Lake nie kupisz w 2017 roku

Początkowa produkcja procesorów Cannon Lake ma ruszyć w II połowie 2017 roku, natomiast produkcja masowa w I połowie 2018 roku. Pierwsze układy będą przeznaczone do montażu w niedrogich laptopach i komputerach 2w1. Nawet jeżeli trafią one do producentów przed świętami, niezbędny proces testów spowoduje, że o zakupie komputerów z Cannon Lake możemy w 2017 roku zapomnieć.

Intel Cannon Lake - kluczowe cechy

Cannon Lake to pierwsze układy Intela produkowane w 10-nanometrowym procesie. Będą one bazowały na architekturze Kaby Lake i możemy po nich oczekiwać, że zaoferują większą wydajność oraz niższy apetyt na energię.