Laptopy od Hewlett-Packard i Rossignol

Hewlett-Packard i firma Rossignol zapowiedzieli nowe modele laptopów dla miłośników zimy i sportów zimowych. W sklepach zobaczymy dwie wersje tych urządzeń - jedną dla kobiet i jedną dla mężczyzn. Obie będą bazowały na komputerze HP Pavilion dv6.

HP i Rossignol zaprezentowali nowe laptopy dla fanów sportów zimowych

Zobacz także

Wiceprezes marketingu w HP Personal System Group (Jean-Pierre LeCalvez) twierdzi, że wielbiciele sportów zimowych zawsze szukają nowych sposobów na to, by podkreślić swój styl. I właśnie dla takich osób Hewlett-Packard - we współpracy z firmą Rossignol - przygotował dwa nowe modele laptopów. Jeden opracowano z myślą o mężczyznach (model Freeride S7), a drugi z myślą o kobietach (model Attraxion VIII Echo). Różnią się one kolorystyką, wykończeniem, ale oba posiadają tę samą konfigurację.

Urządzenia wyposażono w 15,6-calowy wyświetlacz LED Brightview, procesor Intel Core i5, twardy dysk o pojemności 500GB oraz cztery porty USB 2.0 i napęd DVD-RW. Przedstawiciele Hewlett-Packard podkreślają też, że nadruk na obudowie maszyn został stworzony przy wykorzystaniu barwników bazujących na wodzie i soi, a w produkcji urządzenia wykorzystywane są materiały z recyclingu.

Zobacz również:

  • Superokazje w RTV Euro AGD: elektronika nawet 33% taniej

Oba modele laptopów zadebiutują w Europie w styczniu przyszłego roku. Wyceniono je na 699 euro. Do komputerów dodawane będą tapety przygotowane przez firmę Rossignol, pokrowce oraz oprogramowanie Windows 7 Home Premium, Adobe Photoshop oraz Premiere Elements.