Laptopy w wagonach WARS-a?

Czy w popularnych "warsach" znów będzie można korzystać z laptopów? Spółka operująca wagonami restauracyjnymi zbiera opinie internautów - od nich zależeć będzie zniesienie obowiązującego od niedawna zakazu wnoszenia laptopa do wagonu WARS.

Przypomnijmy, że w grudniu 2007 r. spółka WARS SA, obsługująca wagony restauracyjne w pasażerskim transporcie kolejowym, wydała oficjalny zakaz używania komputerów przenośnych w tych wagonach. Firma powoływała się na regulamin "przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Spółkę PKP Intercity" (WARS dzierżawi od Intercity wagony), który stanowi, iż przedział gastronomiczny powinien służyć wyłącznie do spożywania posiłków.

Zakaz wydano w oparciu o "liczne skargi" podróżnych, skarżących się na brak miejsc w wagonach restauracyjnych, które zajmowali inni pasażerowie z laptopami. Firma wyraziła też troskę o właścicieli komputerów, którym grozi ich uszkodzenie - "w trakcie jazdy pociągu może dochodzić do nagłych i gwałtownych ruchów wagonu, co może doprowadzić do zalania i uszkodzenia sprzętu elektronicznego".

WARS SA postanowił wreszcie zasięgnąć opinii samych zainteresowanych, czyli podróżnych korzystających z usług firmy. Na stronie internetowej wars.pl znalazła się ankieta, w której spółka pyta internatów: "Czy jesteś za korzystaniem z laptopów w wagonie gastronomicznym WARS?"

Ankieta trwa do końca sierpnia.

My również jesteśmy ciekawi waszych opinii. Zapraszamy do udziału w ankiecie PCWorld.pl.

Komentuje Kamila Liszczyna, rzecznik spółki WARS SA.

PC World: Dlaczego WARS po ponad 1,5 roku obowiązywania zakazu zdecydował się zasięgnąć opinii internautów (klientów)?

WARS cyklicznie prowadzi badania konsumentów, których celem jest określenie stopnia zadowolenia z usług Spółki, jak również wskazanie zmian, jakich Klienci oczekują. Zakaz używania laptopów w wagonie gastronomicznym został wprowadzony na podstawie opinii klientów, którzy skarżyli się na uszkodzenia sprzętu (najczęściej zalanie), niemożliwość spożycia posiłku (brak miejsca, niewystarczająca ilość miejsca) i podyktowany był względami bezpieczeństwa oraz komfortu pasażerów.

Czy dane zebrane dzięki ankiecie internetowej będą w jakikolwiek sposób wiążące dla spółki?

Dyskusję na temat słuszności tego przepisu wywołały w ostatnim czasie niektóre media, więc w odpowiedzi postanowiliśmy zapytać samych pasażerów co na ten temat sądzą. Zarząd spółki weźmie pod uwagę wyniki ankiety, ale na razie jest jeszcze zbyt wcześnie (ankieta pojawiła się 2 dni temu) by składać jakiekolwiek wiążące obietnice w tej sprawie. Proszę pamiętać, że jest to badanie internetowe.

Aktualizacja: 19 sierpnia 2009 14:46

Treść artykułu rozszerzyliśmy o komentarz rzeczniczki prasowej WARS SA.