Laptopy z GeForce RTX serii 30 – najwyższa wydajność w każdym zastosowaniu

Czy możliwe jest stworzenie laptopa, który będzie tak samo wydajny podczas zastosowań zawodowych, jak i do gier? Jak najbardziej, co udowadnia NVIDIA. Laptopy z jej kartami RTX 30 zaspokoją wymagania każdego użytkownika.

Laptopy z GeForce RTX serii 30 – najwyższa wydajność w każdym zastosowaniu

Jesteś graczem i polujesz na desktopową kartę z rodziny RTX 30? Niestety, w chwili obecnej ich dostępność jest mocno ograniczona. Owszem, ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie, ale dlaczego odkładać sobie w czasie przyjemność płynącą z najnowszych gier lub nie usprawnić swojej codziennej pracy? Wybierając laptopa z kartą graficzną RTX 30 zyskasz maszynę, która pozwoli Ci uruchamiać wszystkie najnowsze produkcje przy maksymalnych ustawieniach, a także umożliwi pełną kreatywność w tworzeniu treści. Dlaczego? Otóż te laptopy zostały wyposażone w rozwiązania technologiczne, które nie tylko umożliwią Ci realizację wszystkich pomysłów, ale mogą również zainspirować do poszukiwania nowych ścieżek!

Maszyna, która działa z maksymalną wydajnością i w ciszy? Tylko z RTX 30!

Co jest najważniejsze w pracy laptopa? Na pierwszym miejscu należy postawić oczywiście podzespoły, które przekładają się na wydajność. Obok procesora i pamięci RAM istotne są karty graficzne. Modele z rodziny RTX 30 wyposażono w innowacyjne technologie, umożliwiające osiągnięcie maksymalnej wydajności. Dynamic Boost 2 korzysta z możliwości oferowanych przez sztuczną inteligencję. Optymalizuje ona w czasie rzeczywistym dystrybucję dostępnej mocy pomiędzy kartę graficzną a procesor. Pozwala to na osiągnięcie maksymalnej wydajności niezależnie od tego, czy dobrze się bawisz podczas eliminowania hord przeciwników, czy renderujesz własny klip wideo z mnóstwem efektów specjalnych.

W przypadku gier efekt ten zauważysz, jeśli podczas rozgrywki znajdziesz się w miejscu pełnym detali i ruchomych obiektów, np. w ponurym świecie Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion czy w starożytnym otoczeniu Assassin's Creed Odyssey. Przy laptopach gamingowych bez Dynamic Boost 2 ilość klatek spada w zależności od tego, jak wiele elementów trzeba zrenderować i ile informacji o nich przesłać do procesora. Brak odpowiedniej dystrybucji mocy wedle potrzeb sprawia, że procesor obniża liczbę klatek na sekundę, nie dopuszczając do "zadławienia się" zwiększoną niespodziewanie ilością informacji. Przy Dynamic Boost 2 otrzymuje tyle energii, ile jest potrzebne do zachowania maksymalnej wydajności bez jakichkolwiek kompromisów. Dlatego laptopy z RTX 30 to nie alternatywa dla desktopów gamingowych, ale propozycja stojąca z nimi na równi!

Laptopy z GeForce RTX serii 30 – najwyższa wydajność w każdym zastosowaniu

Zapewne wydaje Ci się, że im wydajniej pracuje maszyna, tym głośniej ją słychać? Masz rację – tak jest, ale… nie z laptopami mającymi na pokładzie karty RTX 30. To zasługa Whisper Mode 2. Ta technologia również korzysta z algorytmów zarządzanych przez sztuczną inteligencję, która dba o cichą pracę. Jak cichą? To zależy od Ciebie - możesz wybrać poziom maksymalnej głośności, z jaką będzie pracować laptop, a SI zadba o to, żeby wentylatory nie przekraczały wyznaczonego poziomu hałasu. Będzie także na bieżąco monitorować temperaturę podzespołów - pozwoli to regulować szybkość pracy chłodzenia - aby działały z maksymalną wydajnością i nie pojawiło się ryzyko ich przegrzania.

A kiedy dochodzi do sytuacji, w której hałas wiatraczków znacznie się zwiększa? Ma to miejsce zawsze, gdy karta graficzna otrzymuje wymagające zadania, jak wspomniane wcześniej renderowanie dużej ilości ruchomych obiektów - wiatraczki przyśpieszają, aby ją schłodzić. Przy Whisper Mode 2 udało się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - karta graficzna RTX 30 pracuje z maksymalna wydajnością w ciszy, będąc równocześnie należycie chłodzona. Czego chcieć więcej?

Jak zmieni się praca i rozrywka z RTX 30?

Dobrym przykładem na to, jak karty graficzne z rodziny RTX 30 wpływają na szybkość pracy, jest renderowanie klipów wideo w wysokich rozdzielczościach. Na przykład w popularnych Adobe Premiere czy AutoDesk można spodziewać się co najmniej dwu-, a nawet trzykrotnie większego tempa obróbki obrazów. Jest to możliwe dzięki wydajnemu procesorowi, zastosowanemu w kartach graficznych RTX 30. Jeśli korzystasz z aplikacji kreatywnych, poczujesz przyjemne zaskoczenie, jak bardzo przyśpieszyła praca. NVIDIA pomyślała również o streamerach – nowy enkoder NVENC pozwala na wysoką jakość obrazu bez opóźnień, dzięki czemu Twoi widzowie będą z przyjemnością mogli oglądać rozgrywki.

Laptopy z GeForce RTX serii 30 – najwyższa wydajność w każdym zastosowaniu

Wspomniany wcześniej tryb Whisper Mode 2 możesz uaktywnić w aplikacji GeForce Experience, która poza tym oferuje szereg innych użytecznych opcji i narzędzi. Są one przeznaczone zarówno dla graczy, jak i osób wykorzystujących laptopa do tworzenia treści i pracy. Jedną z najciekawszych opcji jest automatyczne optymalizowanie ustawień gier i aplikacji kreatywnych, oparte na konfiguracji maszyny. Dzięki temu nie musisz samodzielnie grzebać w ustawieniach i próbować, które najlepsze - GeForce Experience zrobi to za Ciebie!

Zabierz ze sobą pracę – nawet tego nie poczujesz!

Laptopy dają Ci mobilność i możliwość pracy wszędzie. Mając ze sobą laptopa z kartą graficzną NVIDIA z rodziny RTX 30, nie będziesz się męczyć. Do tej pory lekka waga i smukłość były domeną ultrabooków. Nowe rozwiązania pozwoliły to zmienić - kupując laptopa z RTX 30 masz gwarancję jego „nieodczuwalności”. Dobrym przykładem jest model ASUS TUF Dash F15 - jego obudowa została wykonana ze wzmocnionego, wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest dzięki niej nie tylko mocno odporny na uszkodzenia, ale waży również zaledwie 2 kg przy grubości 2 cm! Podobnie i inne modele z RTX 30 na pokładzie - są znacznie lżejsze i smuklejsze od poprzednich generacji, a zarazem odczuwalnie wydajniejsze. Trudno jednak się temu dziwić - technologia idzie cały czas do przodu, a maszyny z kartami RTX 30 są w czołówce liderów innowacji i stylu dopasowanego do najnowszych osiągnięć technologicznych.

Mamy zatem znaczną redukcję rozmiarów i wagę, co przekłada się nie tylko na większą wygodę przenoszenia laptopa, ale również w praktyce sprawia, że jest bardziej wygodny w obsłudze, gdy np. kładziesz go sobie na kolana.

Laptopy z GeForce RTX serii 30 – najwyższa wydajność w każdym zastosowaniu

Jednak na tym długa lista zalet się nie kończy – rozwiązania zastosowane w układach tych laptopów zapewniają energooszczędność – dlatego nawet po kilku godzinach intensywnej, wydajnej pracy nie musisz rozglądać się za gniazdkiem, aby podłączyć swoją maszynę do zasilania. Podsumowując – nabycie laptopa z kartą RTX 30 da Ci możliwość pracy i zabawy gdziekolwiek chcesz, a zabranie go ze sobą w podróż nie będzie stanowić problemu.

Laptopy z GeForce RTX 30 - gdzie najlepiej kupić?

Ze względu na niewielką ilość dostępnych modeli, karty graficzne RTX 3000 są niezwykle trudne do nabycia. Dotyczy to jednak sytuacji, gdy chcesz kupić samą kartę - w przypadku laptopów nie jest to problemem. Znana sieć sklepów RTV Euro AGD ma w swojej ofercie kilkadziesiąt laptopów z najnowszymi kartami graficznymi NVIDIA. Są to urządzenia sygnowane przez takie znane marki, jak ASUS czy MSI. Dostępne są w różnych konfiguracjach i z atrakcyjnymi bonusami - jak gry lub subskrypcje na oprogramowanie. Dzięki tak szerokiemu wyborowi znajdziesz na pewno model idealnie wpisujący się w Twoje potrzeby oraz - co równie ważne - dopasowany do Twojego budżetu.

Którykolwiek model wybierzesz, jedno jest pewne - NVIDIA dostarcza Ci wraz z nim swoje najnowocześniejsze rozwiązania!