Lara Croft w telefonach!

Activision, Eidos, Sega, Taito oraz THQ zajmą się produkcją i dostosowaniem gier komputerowych do formatu wykorzystywanego przez najnowsze telefony Nokia N-Gage.

Podczas odbywających się jednocześnie w Londynie i Sydney konferencjach pod nazwą "Get Ready to N-Gage", przedstawiciele koncernu Nokia przedstawili zestaw gier, które wkrótce będą dostępne w wersji na telefon Nokia N-Gage. Wśród wydawców gier komputerowych, którzy już nawiązali współprace z Nokią znalazły się m.in.: Eidos, który przygotuje Pandemonium oraz Tomb Raidera; THQ - przygotuje Major League Baseball, Moto-GP i Red Faction; Taito, który wyda Puzzle Bobble oraz Space Invaders; Sega - z tytułami Puyo Puyo, Sega Rally, Sonic N, Super Monkey Ball i Virtual Tennis. Nokia wyda Bounce, Kart Racing oraz Virtually Board Snowboarding II. Gry będą sprzedawane na kartach pamięci flash i będą dostępne zarówno w sklepach z grami komputerowymi, jak i punktach zajmujących się sprzedażą telefonów komórkowych.

Najnowsze dziecko Nokii należy traktować bardziej jako nową platformę do gier wideo niż telefon komórkowy. Aparat umożliwia grę zarówno poprzez sieci telefonii komórkowych, jak również lokalnie, wykorzystując bezprzewodową technologię Bluetooth. Poza trzypasmowym telefonem komórkowym i konsolą do gier Nokia N-gage ma wbudowany cyfrowy odtwarzacz plików audio (MP3/AAC) oraz radio stereofoniczne. Nokia-N-Gage będzie dystrybuowana na pięciu kontynentach a do masowej sprzedaży trafi dopiero w czwartym kwartale 2003r. Poniżej lista niektórych funkcji telefonu i nieco szczegółów technicznych:

- Podświetlany wyświetlacz kolorowy o rozdzielczości 176x208 pikseli i 4096 kolorach;

- platforma Series 60 i Symbian Operating System;

- możliwość rozgrywki przy wykorzystaniu bezprzewodowej Bluetooth;

- osiem kierunkowych przycisków do wykorzystania w grach;

- MMS;

- trzy pasma GSM (900/1800/1900), zgodne ze standardem GPRS;

- cyfrowy odtwarzacz muzyki (AAC/MP3) i radio stereofoniczne;

- Nokia Audio Manager PC SW służący do zarządzania plikami muzycznymi;

- możliwość przeglądania stron WWW w XHTML;

- obsługa Javy;

- możliwość podłączenia telefonu do komputera poprzez złącze USB.

Wytrzymałość baterii:

3 do 6 godzin gry;

2-4 godzin rozmów;

150-200 godzin czuwania;

8 godzin muzyki;

20 godzin słuchania radia;

Rozmiar:

133,7 x 69,7 x 20,2 mm.

Waga 137g.


Zobacz również