Lara w kinie

Ujawniono szczegóły dotyczące filmowej adaptacji gry Tomb Raider.

Już od pewnego czasu w sieci krąży wiele plotek dotyczących filmowej adaptacji, znanej chyba wszystkim graczom, serii Tomb Raider. Najczęściej poruszane są oczywiście kwestie dotyczące obsady aktorskiej - mnożą się spekulacje na temat tego, kto wystąpi w głównej roli Lary Croft. Pojawiły się nawet informacje, jakoby najbardziej seksowną wirtualną kobietę chciała zagrać Demi Moore.

Brytyjski magazyn "Daily Variety" postanowił wyjaśnić wszystkie wątpliwości i przygotował specjalny artykuł, z którego jasno wynika, że w roli tytułowej zobaczymy Angelinę Jolie. Aktorka zagrała już m.in. w "Hakerach" oraz w wyświetlanym właśnie na ekranach polskich kin "Kolekcjonerze Kości".

Reżyserem filmu będzie Simon West, mający na swoim koncie m.in. znakomity "Con Air - Lot Skazańców". Filmowa wersja Tomb Raider, tak jak w oryginale, ma umiejętnie łączyć wątek przygodowy z elementami akcji. Całość realizowana będzie w znanej wytwórni Paramount Pictures, a premiera filmu odbędzie się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.