Lars Boilesen - nowy szef Opera Software

W firmie Opera Software zaszły właśnie znaczące zmiany. Dotychczasowy prezes firmy, Jon von Tetzchner, został zastąpiony przez Larsa Boilesena.

Lars Boilesen - nowy szef Opera Software

Lars Boilesen

Jon von Tetzchner to współzałożyciel i prezes Opera Software. Po 15 latach sprawowania rządów został on zastąpiony na przez 42-letniego Duńczyka Larsa Boilesena. Pracował on już wcześniej (w latach 2000 - 2005) w norweskiej firmie na stanowisku wiceprezesa. W 2005 roku przeszedł natomiast do firmy Alcatel-Lucent aby cztery lata później ponownie powrócić do Opera Software, tym razem na stanowisko Dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży, logistyki i obsługi klienta (CCO - Chief Commercial Officer).

"Lars Boilesen przynosi ze sobą znaczące doświadczenie w branży i głębokie zrozumienie dla Opery jako dyrektor naczelny firmy (...). W skrócie, duch Opery płynie w jego żyłach" - powiedział Jon von Tetzchner.

Zobacz również:

  • Ważne zmiany w Apple! Nowy kluczowy produkt i zmiana prezesa

"Jestem pod wrażeniem tego co Opera osiągnęła pod kierownictwem Jona. Dostaraczmy technologie przeglądania nie tylko dla 100 milionów konsumentów na świecie, ale również do głównych graczy na rynku: Vodafone, T-Mobile, Nintendo, KDDI, SKT, Nokia, Samsung, Toshiba i Sony Ericsson. Naszym celem jest realizowanie obecnej strategii i kontynuowanie dostarczania najlepszej przeglądarki dla szerokiej bazy naszych klientów i użytkowników" - powiedział z kolei nowy szef Opery.

Jon von Tetzchner pozostał w Operze. Będzie pełnił rolę niezależnego doradcy ds. strategii firmy.