Laserowa brygada


Mając na uwadze język sterowania, lepiej wydać trochę więcej pieniędzy, aby zapewnić sobie drukarkę laserową z zainstalowaną kartą eternetową. Kolorowa drukarka laserowa może wydrukować jedynie cztery strony pełnokolorowego wydruku na minutę (ppm), natomiast w trybie czarno-białym da sobie radę z 16 ppm. Mamy więc do czynienia z urządzeniem wszechstronnym. Może być ono używane przez wszystkich użytkowników twojej sieci, nie tylko przez dział kreatywnych, którzy od czasu do czasu chcą przetestować jakąś pracę. Drukowanie za pomocą drukarki laserowej bezpośrednio przez port równoległy to zabieg wolny i jałowy.

Jeśli chcesz przyłączyć drukarkę do sieci, dodaj więcej pamięci do podstawowego poziomu, byle tylko można było zarządzać wszystkimi drobnymi zadaniami biurowymi i skrócić czas dostępu. Jeśli drukarka otrzymuje wiele poleceń, nawet tylko z twojego komputera, rozważ kupno wewnętrznego twardego dysku z opcją dla spooling prac, zawierającego regularnie używane czcionki. Istotne, żebyś wcześniej sprawdził u producenta, jak masz ustawić kolejność drukowania i inne zdalne funkcje. Jak widzisz, producenci poświęcili wiele czasu na to, by stworzyć narzędzia do zarządzania pracą drukarek w sieci. Niestety, pracują one jedynie z pecetami. Może denerwować fakt, że udogodnienia te wymagają zdalnego skonfigurowania drukarki przez TCP/IP za pomocą przeglądarki. TCP/IP i przeglądarki internetowe powinny funkcjonować przede wszystkim ponad platformami systemowymi.

Jedynie miejsca stojące

Namyślając się nad wyborem modelu, musisz rozważyć kwestię, która pojawia się w przypadku kupna drukarki każdego rodzaju: jak podawać papier? Gdzie drukarkę postawić? Sprzęt, który ma służyć jedynie do sprawdzania projektów, nie będzie drukował setek kartek dziennie i niekoniecznie po obu stronach, zatem ogromne podajniki na tysiąc kartek i automatyczne podajniki do druku dwustronnego są raczej zbędne. Ale jeśli pracujący w twojej sieci życzą ich sobie, kup dodatkowe opcje wykorzystując ich budżet - w ten sposób będzie wilk syty i owca cała.

Decyzja będzie ostatecznie zależeć od miejsca, w którym urządzenie ma stać.

Drukarki laserowe są jak wielkie głazy, nie dość, że podnosi się je tak łatwo jak pralki, to jeszcze nie mają kółek. Musisz zatem znaleźć dla niej jakieś stałe miejsce, gdzie nikomu nie będzie zawadzała.

Jeśli kolorowa drukarka laserowa ma służyć jedynie jako osobiste narzędzie do drukowania, kupno takiego sprzętu nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli stać cię na te 10 tys. zł. Tego typu urządzenia są raczej przydatne w studiu czy w działach marketingu, gdzie szybkość i precyzja wydruku liczą się bardziej niż miejsce, w którym stoją. Kupuj racjonalnie, chociaż, może okazać się, że kolorowa drukarka laserowa odsunie w cień twoją wolną i zapaćkaną drukarkę atramentową. Po prostu, nie ma szybszej ani bardziej opłacalnej metody drukowania w kolorze w formacie A-4.

Brother HL-2400CE

Laserowa brygada
Chcąc przyjrzeć się tylu wielkim i hałaśliwym urządzeniom, warto zacząć od wspaniałej, kolorowej drukarki laserowej Brother HL-2400Ce. Zajmuje mało miejsca i ma prosty design. Kasetę na papier wkłada się z przodu, a wydruki są gromadzone u góry, twarzą na dół. Pojemniki nad tonerem są czyste - nigdzie żadnych brudnych śladów po proszku - szybko wysuwa się je do przodu i układa na stos. Taśma obrazowa wyżłabia do góry na czysto, chociaż nie bez problemów. Jeśli chodzi o design, można jedynie ponarzekać na to, że rolka czyszcząca jest delikatna, a podtrzymujące ją cztery, łatwo zatrzaskujące się podczas wyjmowania klapki są, jak się wydaje, cienkie.