Laserowe telewizory opóźnione

Przedstawiciele koncernu Mitsubishi Digital Electronics - jednego z głównych promotorów technologii Laser TV - poinformowali, że pierwsze "laserowe" telewizory zostaną zaprezentowane na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas w styczniu 2008 r. Wcześniej zapowiadano, że urządzenia takie pojawią się w sklepach jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy: technologia Laser TV wykorzystuje do podświetlenia lasery w trzech kolorach - niebieskim, czerwonym i zielonym. Takie rozwiązanie umożliwia produkowanie wyświetlaczy o 25% tańszych w porównaniu do telewizorów plazmowych i LCD. Ponadto pozwala ono na zmniejszenie o 33% wagi oraz o 25% zużycia energii (wedle deklaracji przedstawicieli MDE). Ekrany takie cechują się też odwzorowaniem kolorów na poziomie 90%.

Wedle wcześniejszych zapowiedzi firm Mitsubishi Digital Electronics oraz Arasor (producenta układu optycznego wykorzystywanego w ekranach typu laser TV), pierwsze telewizory laserowe miały pojawić się w sklepach pod koniec 2007 r. Niestety - termin premiery został właśnie przełożony. Rzecznik MDE zapowiedział, że pierwsze laser TV zostaną oficjalnie zaprezentowane na styczniowych targach CES w Las Vegas. Nie wiadomo na razie, jakiej marki będą te urządzenia - z wcześniejszych informacji wynikało, że stosowaniem tej technologii w swoich produktach zainteresowany jest m.in. Samsung oraz Mitsubishi

Na razie nie wiadomo, kiedy "laserowe" telewizory pojawią się w sklepach, ani ile trzeba będzie zapłacić za takie urządzenie.


Zobacz również