Laserówki "kameleony" Epson

Nowa rodzina drukarek Epson AcuLaser 2600N to bardzo ciekawe modele, pozwalające na wybór pomiędzy drukiem czarno-białym a kolorowym na zasadzie wymiany zasobników z tonerem.

Drukarka laserowa Epson AcuLaser 2600N

Drukarka laserowa Epson AcuLaser 2600N

Rodzina składa się z drukarek Epson AcuLaser 2600N i Epson AcuLaser C2600N oraz modeli rozbudowanych o dodatkowe opcje. Obie trafiają właśnie do sprzedaży w cenie 3850 zł za model Epson AcuLaser 2600N i 4520 zł za Epson AcuLaser C2600N.

Epson AcuLaser 2600N to drukarka wyposażona standardowo w cztery tonery czarne (K+K+K+K). W takiej konfiguracji urządzenie jest w stanie wydrukować do 20 tys. stron czarno-białych.

Epson AcuLaser C2600N to z kolei model przygotowany do druku kolorowego (C+M+Y+K). Początkowo wyposażony jest w tonery startowe o pojemnościach: czarny 5 tys. stron, kolor 2 tys. stron. Użytkownik w trakcie pracy może stosować tonery o pojemnościach: czarny 5 tys. stron, kolor 2 tys. stron lub 5 tys. stron. Postęp druku jest widoczny na dużym panelu LCD.

W każdej chwili użytkownik drukujący strony czarno-białe może "przebudować" drukarkę tak, aby ta drukowała w kolorze. Wystarczy po prostu uruchomić odpowiednią opcję w menu drukarki i wymienić tonery na kolorowe. Jeżeli nawet toner kolorowy się wyczerpie, druk dokumentów czarno-białych jest nadal możliwy.

Drukarki z rodziny Epson AcuLaser 2600N drukują do 30 czarno-białych stron na minutę. W trybie druku czarno-białego pierwsza strona jest gotowa już po 9 sekundach. Standardowy podajnik papieru o pojemności 650 arkuszy jest bardzo duży, jak na tę klasę urządzenia. Istnieje możliwość rozbudowy podajnika do pojemności 1150 arkuszy, jeżeli zachodzi potrzeba wydrukowania większej ilości dokumentów.


Zobacz również