Laserówki na dyrektorskie biurko

Samsung pokazał drukarkę i kombajn wielofunkcyjny, które są bardziej rewelacją estetyczną niż techniczną.

Urządzenia drukują 16 stron na minutę w rozdzielczości 600 dpi, mają stukartkowy mikroszufladowy podajnik papieru i odbiornik na 30 stron. Mimo niewielkiej wysokości, która wymusza ciasne zwijanie papieru, obsługują zdumiewająco grube kartki, aż do 150 g/m2. Drugim majstersztykiem jest obniżenie poziomu hałasu do 45 dB.

Pojemnik z tonerem zintegrowano z bębnem. Taki komplet za 261 złotych wystarcza na dwa tysiące stron. 13 groszy za wydruk razem z cenami 699 zł za jedno i 1099 za wielofunkcyjne urządzenie to niezły wynik. Stronę do druku przygotowuje komputer i przesyła przez USB 2.0 do ośmiomegowej pamięci. W czasie pracy urządzenia pobierają średnio 400 W. Producent zapewnia sterowniki do nowszych Windows, Mac OS i różnych Linuksów. To są wspólne dane drukarki ML-1630 i kombajnu SCX-4500. Ten drugi ma dodatkowo skaner CIS 600 dpi i możliwość dwukrotnego zmniejszenia lub powiększenia oryginału w czasie kopiowania.

Urządzenia są bardzo niskie, drukarka ma 12 centymetrów wzrostu, a skaner w kombajnie zabiera dodatkowe cztery. To wymagało kompletnego przeorganizowania wewnętrznej struktury drukarki, dzięki czemu mamy tak wysoką gramaturę i cichą pracę. Niespotykana w laserówkach błyszcząca powierzchnia została określona jako fortepianowa czerń. Zostały w niej zatopione sensorowe przyciski i fioletowe LED-y.