Laserowy HUD do samochodów już niedługo

Już w 2012 roku powinna się rozpocząć masowa produkcja innowacyjnych wyświetlaczy HUD. Montowane w samochodach urządzenia korzystać będą z miniaturowych laserów, by pokazywać ważne informacje na przedniej szybie auta.

Urządzenia powstaną dzięki współpracy między firmami Pioneer i Micro Vision Inc. Ogłosiły one, iż podpisały umowę, na mocy której będą dopracowywały, produkowały i dystrybuowały tę technologię. Była ona już okazywana i nagrodzana za innowacyjność m.in. na targach CEATEC 2010.

Omawianym sprzętem jest projektor nazwany Pico-P, który współpracuje z system Pioneer Network Vision. Urządzenie to korzysta z miniaturowych laserów mogących tworzyć obraz na dowolnej powierzchni. Pioneer chce, by Pico-P montowano w samochodach, w których zajmą się generowaniem tzw. HUD-a (Head-Up Display) czyli wyświetlacza znajdującego się na przedniej szybie auta. Współpracując z nawigacją lub aplikacjami zainstalowanymi na smartfonach pozwala on przyswajać informacje pojawiające się bezpośrednio przed oczami kierowcy. Rozwiązanie to powinno więc zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Zobacz również:

  • Jaki gramofon do 1500 zł kupić w 2021 roku? [RANKING]

Japońska firma zaznacza jednak, że sprzęt ten powinien również znaleźć zastosowanie w samolotach, a nawet okularach. Projektor Pico-P trafić ma do sprzedaży już w 2012 roku. Nie wiadomo niestety ile trzeba będzie zapłacić za tę nowość.