Lasery do biura

Przybywa szybkich drukarek laserowych, które mogą służyć jako podstawa do budowy całego systemu biurowego, spełniającego swoje funkcje wcale nie gorzej niż profesjonalne kserokopiarki wyposażone w dodatki typu sorter, duplekser i zszywacz. Oto cztery nowe modele takich właśnie drukarek, z których najszybsza drukuje 40 stron na minutę.

Przybywa szybkich drukarek laserowych, które mogą służyć jako podstawa do budowy całego systemu biurowego, spełniającego swoje funkcje wcale nie gorzej niż profesjonalne kserokopiarki wyposażone w dodatki typu sorter, duplekser i zszywacz. Oto cztery nowe modele takich właśnie drukarek, z których najszybsza drukuje 40 stron na minutę.

Lexmark Optra T520, T522, T620 i T622 to najnowsze . Mają one zastąpić znacznie powolniejsze i wysłużone modele Optra M410, M412, T610, T614 i T616. Urządzenia z uwagi na szybkość, wyposażenie i cenę przeznaczone są przede wszystkim do pracy w biurowych grupach roboczych.

Najskromniejsza z nich, Optra T520, potrafi drukować do 19,2 stron A4 na minutę (sprzedawca podaje prędkość 20 stron na minutę liczoną przy wydruku dokumentów w formacie Legal). Optra T520 oferuje rozdzielczość maksymalną wydruku aż 1200x1200 dpi. Dysponuje również opracowanym przez Lexmark systemem polepszania jakości wydruku 1200IQ (Image Quality), pozwalając uzyskać większą głębię szarości.

Drukarka jest wyposażona w 8 MB pamięci RAM, którą można rozszerzyć do 132 MB. W procesie druku wykorzystuje wbudowane języki opisu strony PostScript Level 3, PCL 6 i PPDS. Opcjonalnie możliwa jest również instalacja dodatkowych języków IPDS/ SCS, Prescribe, Bar Code, ImageQuick w postaci modułu SIMM.

Do komunikacji z komputerem można użyć jednego z portów: USB lub LPT. Po zainstalowaniu karty sieciowej 10/100 można komunikować się z drukarką również w sieci lokalnej, co znacznie ułatwia MarkVision i MarkTrack - oprogramowanie zarządzające wydrukiem i sprzętem dostarczane wraz z urządzeniem.

Optra T520 wyposażona jest w podajnik automatyczny na 500 kartek oraz podajnik ręczny na 100 kartek. Dodatkowo można w drukarce zainstalować moduł druku dwustronnego, podajnik kopert oraz inne pojemniki, łącznie na 2000 kartek.

Druga drukarka z tej serii - Optra T522 - od poprzedniczki różni się szybkością (23,7 strony A4 na minutę, 25 stron Legal na minutę) oraz pamięcią standardową 16 MB RAM. Drugą serię reprezentuje Optra T620 drukująca z szybkością 28,5 strony A4 na minutę (30 stron Legal na minutę). Jest wyposażona w 16 MB RAM pamięci rozszerzalnej do 260 MB. W druku posługuje się językami opisu strony PostScript Level 3, PPDS i PCL 6, a z komputerem komunikuje się za pośrednictwem portu równoległego LPT, szeregowego USB lub opcjonalnej karty sieciowej 10/100. Wyposażona jest w podajnik automatyczny na 500 kartek. Bogatszą wersją jest Optra T622, różniąca się od poprzedniczki szybkością druku wynoszącą 38,1 stron A4 na minutę (40 stron Legal na minutę).

Wyposażenie opcjonalne do obu drukarek to dodatkowe podajniki łącznie na 2000 stron, moduł druku dwustronnego, karta sieciowa oraz wbudowany internetowy serwer druku, umożliwiający m.in. zarządzanie drukarką poprzez Internet.

Do drukarek Optra T620 i T622 można przyłączyć moduły sortera i zszywacza, a także skaner i faksmodem, dzięki czemu drukarka zamienia się w bardzo użyteczne centrum obsługi dokumentów, znacznie przewyższające funkcjonalnością wiele nowoczesnych maszyn kserograficznych, a jednocześnie od nich tańsze.

Lexmark Optra T520, T522, T620, T622

Rodzaj: drukarki laserowe

Producent: Lexmark International, www.lexmark.com

Informacje: Printmark, www.lexmark.com.pl

Ceny: jeszcze nieustalone