Last Hope - hakerzy uczą się otwierać kajdanki

Jeśli jesteś Kevinem Mitnickiem albo innym poważnym hakerem bycie skutym kajdankami nie jest czymś dziwnym. Między innymi dlatego na konferencji hakerskiej Last Hope pojawiły się warsztaty na temat tego jak otwierać kajdanki i zabezpieczone zamki. Również dlatego, że dla niektórych jest to sportem.

Ci, którzy chcieli spróbować swych umiejętności w otwieraniu zamków mogli zatrzymać się w wiosce włamywaczy. Było tam wiele rodzajów kluczy i zamków czekających na otwarcie. Jeden z uczestników, który zaczął kilka minut wcześniej obecnie był już ekspertem w zamkach z kombinacją. Używał metalowego płatka wyciętego z puszki po napoju. Wsunięcie go w zamek z kombinacją powoduje, że jego mechanizm poddaje się.

Był również pokaz pukania w zamek pozwalającego na otwarcie go kluczem, którym nie powinno się to udać. Poza tym nie mogło oczywiście zabraknąć uwalniania się z kajdanek. Podczas gdy eksperci zajmowali się dobrze zabezpieczonymi kajdankami, amatorzy z kilkuminutowym doświadczeniem próbowali tych zwykłych.

Więcej w materiale wideo.

Aktualizacja: 25 lipca 2008 11:00

Usunięto problemy z odtwarzaniem filmu u niektórych użytkowników.