LastPass: używasz? Po ataku hakerów zmień hasło

Niektóre dane użytkowników usługi LastPass dostały się w ręce hakerów.

LastPass to popularna usługa, która pozwala na zarządzanie hasłami. Jeżeli z niej korzystasz, mamy dla ciebie niemiłą informację. Jej twórcy poinformowali bowiem, że 12 czerwca wykryli "podejrzaną aktywność w wewnętrznej sieci", którą natychmiast zablokowano. W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że doszło do skutecznego ataku. Na szczęście nie ma dowodów na wykradzenie banków haseł użytkowników. W ręce atakujących dostały się jednak takie dane jak adresy e-mail, informacje przypominające o hasłach i hasła w postaci skrótów uwierzytelniających (hasze).

W związku z zaistniałą sytuacją osoby korzystające z usługi powinny wiedzieć, że:

- nie wszyscy użytkownicy byli zagrożeni (na pewno nie były zagrożone osoby, które włączyły podwójne uwierzytelnianie)

- LastPass rozsyła do użytkowników, których dane mogły zostać wykradzione powiadomienia z informacją o konieczności zmiany hasła głównego (Master Password)

- LastPass sugeruje, że jeżeli takie samo hasło było wykorzystywane także w innych usługach internetowych, użytkownik powinien w nich również je zmienić

Więcej informacji: LastPass

__________________

Oczywiście do takiego zdarzenia nie powinno dojść. Niemniej jednak działania podjęte przez LastPass wydają się bardzo szybkie i skuteczne. Na tym tle to co wyprawia Plus Bank wygląda tragicznie.