Łata na Media Player

Microsoft przedstawił poprawkę do aplikacji Media Player, zabezpieczającą przed możliwością włamania do komputera użytkownika.

Microsoft udostępnił odpowiednią poprawkę niwelującą błędy wykryte w ostatniej wersji programu Media Player. Dziury w systemie zabezpieczeń aplikacji umożliwiały nieuprawnionym osobom zdalne uruchamianie programów na komputerach innych użytkowników. Błędy odkryto w wersji 7 Media Playera, który jest instalowany domyślnie w systemie operacyjnym Windows Me.

W najnowszej aplikacji Media Player jest opcja, która umożliwia zmianę i personalizację interfejsu programu, czyli zmianę tzw. skóry. Według przedstawicieli Microsoftu, błąd zabezpieczeń znajduje się w skrypcie uruchamiającym "skórę", w którym hakerzy mogli zawrzeć kod uruchamiający dowolny program. Przedstawiciele laboratorium GFI, w którym odkryto dziury, przestrzegają użytkowników przed instalowaniem "skór" do programu Media Player, pochodzących z niepewnego źródła. Najczęściej są one dystrybuowane jako załączniki do poczty elektronicznej, w formacie .WMD i .WMZ.

Więcej informacji: www.microsoft.com


Zobacz również