Latające roboty grają utwór z Jamesa Bonda

Macie ochotę zobaczyć jak rój małych latających robotów odtwarza najbardziej znaną melodię z filmów o przygodach najlepszego agenta jej Królewskiej Mości? Zapraszam, naprawdę warto!

Latające czterośmigłowe, autonomiczne urządzenia

Wczoraj podczas naukowej konferencji TED (Technology Entertainment and Design), która odbywa się w Long Beach w Kalifornii, Vijay Kumar z University of Pennsylvania zaprezentował interesujące osiągnięcia z zakresu robotyki. Przedstawił bowiem latające roboty (nazywają się Quadrotor i przypominają swój pierwowzór, czyli czterośmigłowe helikoptery) zdolne do naśladowania zachowań roju ptaków i owadów.

Oczywiście nie są one sterowane przez człowieka, lecz przez komputer, który komunikuje się z nimi za pomocą promieni podczerwieni oraz kamer.

Zobacz również:

  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami

Polecamy: Naukowcy nauczyli robota biegać

Na koniec wystąpienia Vijay Kumar zademonstrował w bardzo interesujący i zabawny sposób możliwości swoich podopiecznych. Otóż pokazał film, na którym zagrali oni na różnych instrumentach jedną z najbardziej znanych melodii z serii o agencie Jamesie Bondzie. Wyszło...świetnie! Zresztą zobaczcie sami:

Do czego może to się przydać...

Jeżeli chodzi o praktyczne wykorzystanie zaprezentowanych możliwości robotyki Vijay Kumar wspomina m.in. o budownictwie.

_______________

Jak wam się podobało?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: