Latający motocykl z Australii

Wynalazca z Australii skonstruował latający motocykl, który teoretycznie może unieść się na 3 km w górę i na jednym tankowaniu przemieścić się na odległość 150 km. Zbudowany jest w oparciu o silnik z motocykla BMW o pojemności skokowej 1 170 cm3 oraz ramę tego samego pojazdu. Do nich przytwierdzone są dwa wirniki o mocy 80 kW.

Rama wirników zbudowana jest z włókien węglowych wzmocnionych przy pomocy kevlaru. Waga latającego motocykla (Hover Bike) bez paliwa to 105 kg. Maksymalna waga, przy której jest w stanie się unieść to 270 kg.

Wirniki wykonane zostały z włókien węglowych i tasmańskiego dębu. Aby pojazd nie obracał się wokół własnej osi zastosowano rotacje łopat wirnika w przeciwnym kierunku.

Na razie pojazd nie przeszedł jeszcze testu w pełnym wymiarze, czyli jego twórca Chris Malloy nie latał nim jeszcze po australijskim niebie. Wynalazca chce tego dokonać w najbliższych tygodniach, ale już obecnie jest pewien sukcesu i ma zamiar wprowadzić latający motocykl do produkcji.

Mała linia produkcyjna miałaby ruszyć w przyszłym roku, a pełna produkcja po 2 latach. Cena proponowana przez twórcę to 40 000 dolarów. Do kierowania takim pojazdem nie wystarczy chyba jednak tylko prawo jazdy. Potrzebna może być licencja pilota.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: