Latitude 14 i Latitude 12 Rugged Extreme - nowe "pancerniki" Della

Dell poinformował o dwóch nowych, odpornych na warunki ekstremalne laptopach. Przeznaczone są m.in. do używania w strefie działań wojennych.

Obudowa każdego z tych notebooków wykonana została z odpornych na uderzenia ultra-polimerów ze stopami magnezu. Pozwoli to na przetrwanie urządzenia w warunkach wysokiej temperatury (np. pożar), po upadku z wysokości czy przygnieceniu. Model 12 wyposażony został w obrotowy ekran, a wyświetlacze obu posiadają technologię Direct-View, dzięki której wszystko jest widoczne nawet w pełnym słońcu. Ekrany są dotykowe i posiadają wsparcie dla obsługi gestów.

Latitude 14 i Latitude 12 Rugged Extreme - nowe "pancerniki" Della

Latitude 12 Rugged Extreme

W maszynach znajduje się miejsce na 16 GB RAM, a do przechowywania danych posłuży 512 GB pamięci SSD. Rzecz najważniejsza, czyli procesor, to jeden z modeli Intel Core - i3, i5 lub i7. Za jakość obrazu odpowiadać będzie zintegrowana karta graficzna. W obudowie zamontowano kamerę 8 MPx. Klawiatura posiada własne podświetlenie i jest odporna na kurz, wilgoć i temperaturę. W obydwu laptopach zastosowano system chłodzenia QuadCool. Oprócz tego znajdziemy w każdym modelu porty USB 3.0 (cztery w 14, trzy w 12). "Czternastka" posiada dwa porty szeregowe (RS-232) i dwa gniazda LAN (RJ-45), po jednym więcej niż "dwunastka". Akumulatory laptopów pozwalają na 8,5 - 14 godzin intensywnej pracy. Na rynku urządzenia te zadebiutują na początku maja, a ich cena wynosić będzie 3 499 USD za Latitude 14 oraz 3,649 USD za Latitude 12.

Zobacz również:

  • Masz komputer Dell? Firma pomoże w aktualizacji do Windows 11
  • MacBook Air 2021/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [18.10.2021]