Łatki od Microsoftu są idealnym prezentem dla... hakerów

We wtorek, czyli wczoraj, Microsoft wydał osiem łatek - dwie krytyczne, sześc ważnych. Oczywiście są one bardzo dobrym wsparciem dla posiadaczy systemów Vista, 7 i 8, jednak mogą... zaszkodzić użytkownikom Windows XP.

Dlaczego? Jak pisaliśmy o tym nieraz, Microsoft zakończył już wsparcie dla Windows XP, ale mnóstwo użytkowników tego systemu nie zamierza się przesiadać na nowsze "okienka". Wypuszczone we wtorek patche łatają dziury w Internet Explorerze i Office, a także samym systemie i tu leży sedno problemu. Luki, które załatane zostały na Windows 7 i 8 oraz Viście mogą także znajdować się w XP, a jeśli nawet nie są takie same, dają hakerom wyraźny znak, gdzie mają szukać "tylnych wejść" do systemu XP oraz poprzez starsze wersje Internet Explorera.

Łatki od Microsoftu są idealnym prezentem dla... hakerów

Patch Tuesday

Posiadacze nowszych systemów Windows powinni również zainstalować świeże aktualizacje od Adobe, przeznaczone dla Readera, Illustratora oraz Flash Playera - jak wiemy z doświadczenia, dość często produkty tej firmy wykorzystywane są przez włamywaczy. Niestety, podobnie jak Microsoft, Adobe ogłosiło koniec łatania wersji swoich produktów XP. Na koniec dodam, że według najnowszych statystyk liczba użytkowników tego systemu spadła od kwietnia o 2% w skali globalnej.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [październik 2021]
  • Windows 11 uruchomisz z procesorami Kaby Lake. Intel dotrzymał słowa
  • Uważaj! Komputery z Windows 10 i Windows 11 z poważną luką!