Łatwa kompresja

Squeez to program pakujący, który pozwala tworzyć archiwa plików i katalogów w systemach Windows 95/98, NT 4 i 2000.

Squeez to program pakujący, który pozwala tworzyć archiwa plików i katalogów w systemach Windows 95/98, NT 4 i 2000.

Narzędzie obsługuje łącznie dziewięć algorytmów kompresji: powszechnie znane ZIP, ARJ, RAR, LZH i CAB, stosowane w Uniksie TAR i GZIP, a także ACE i e-mailowy UUE. Mimo wielu zaawansowanych funkcji Squeez jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Użytkownik przeciąga pliki i katalogi, które chce spakować, do okna archiwizacji. Program automatycznie przywołuje asystenta kompresji, który krok po kroku prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy konfigurowania ustawień.

Można utworzyć samorozpakowujące się archiwum EXE i opatrzyć je komentarzami (np. uwagami dotyczącymi instalacji), które są wyświetlane podczas dekompresji. Oprócz tego dostępna jest opcja automatycznego uruchamiania wskazanej aplikacji tuż po rozpakowaniu archiwum. Squeez potrafi zakładać archiwa wielowoluminowe. Istnieje możliwość uzupełniania archiwów o dane naprawcze, które pozwalają rozpakowywać uszkodzone pliki.

Łatwa kompresja
Opcja ta zwiększa łączny rozmiar archiwum o 1 do 5 procent dotychczasowej objętości. Oprócz tego program oferuje opcje obsługiwane przez dany algorytm kompresji - np. kompresję multimedialną i archiwa ciągłe w przypadku formatu RAR.

Do głównych zalet Squeeza należy, oprócz wygodnego interfejsu (podobny do Eksploratora Windows) i bogatego repertuaru funkcji, duża prędkość tworzenia archiwów. Użytkownik może niemal dowolnie konfigurować wygląd okna i pasków narzędziowych. Program dysponuje wbudowaną przeglądarką pakowanych plików (obsługuje formaty tekstowe, graficzne, dźwiękowe i wideo).

Archiwizer

Squeez 3########

Speed Project, www.speedproject.de

Cena: 69 DEM