Łatwe nagrywanie filmów

Ultra MPEG to DVD Burner to intuicyjny w obsłudze program do nagrywania plików wideo na nośniki optyczne. Aplikacja jest po prostu niezastąpiona dla ludzi, którzy niezbyt dobrze sobie radzą ze skomplikowanymi i rozbudowanymi narzędziami tego typu, a chcieliby oglądać filmy na stacjonarnych odtwarzaczach DVD.

Po uruchomieniu należy wybrać jeden z trzech przycisków symbolizujących poszczególne zadania: nagrywanie płyty DVD, VCD lub SVCD. Następnie użytkownik jest proszony o uzupełnienie listy plików do "wypalenia". Należy po prostu wskazać filmy na dysku twardym. Pomocne są tutaj opcje odtwarzania, zmiany kolejności na płycie oraz pasek wskazujący ilość wolnego i zajętego miejsca (ten moduł bardzo przypomina rozwiązanie znane np. z Nero Burning Rom). Duże ikony nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale bardzo ułatwiają korzystanie z aplikacji laikom komputerowym - w końcu nie każdy musi być w tej dziedzinie mistrzem. Można w tym miejscu skorzystać z pomocy "krok po kroku", odwiedzić witrynę producenta lub przejść do menu głównego.

Wadą programy wydaje się brak narzędzi do konwersji wideo i polskiej wersji językowej. Cena pełnego wydania wynosi 29 USD. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również