Łatwe sprzątanie? Czysty dom z nowoczesnymi urządzeniami Roborock

Nowoczesne roboty sprzątające sprawiają, że utrzymanie czystości w domu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek i nie wymaga naszej ingerencji. O takiej wygodzie jeszcze niedawno można było tylko pomarzyć.

Łatwe sprzątanie? Czysty dom z nowoczesnymi urządzeniami Roborock

Każdy domownik wie, że sprzątanie wymaga dodatkowego czasu i energii. Kto chce je poświęcać w nieustannie pędzącym świecie, w którym jest jeszcze tyle innych rzeczy do zrobienia? Czy da się uniknąć domowych obowiązków? Części z nich na pewno. Dzisiaj mieszkanie może wysprzątać się samo, nawet wtedy, gdy nie będzie nas obok...

Nowoczesne roboty sprzątające to aktualny must have w każdym domu. Te zwinne maszyny odkurzają, myją podłogi, oszczędzają czas i możemy na nie liczyć nawet wtedy, kiedy chwilę po wyjściu z pracy dowiadujemy się, że ktoś ma wpaść z niezapowiedzianą wizytą. Szybkie sprzątanie i po kilkunastu minutach podłoga wygląda idealnie czysto. Czy może być łatwiej?

Z pewnością pomocne będą urządzenia firmy Roborock, wśród których znajdziemy nie tylko odciążające nas od żmudnego odkurzania i mopowania automatyczne, dwufunkcyjne roboty, ale również bezprzewodowy odkurzacz pionowy, który spodoba się pasjonatom uciekającym od reszty świata właśnie w krainę czystości.

Roborock E4

Łatwe sprzątanie? Czysty dom z nowoczesnymi urządzeniami Roborock

Roborock E4 to podstawowy, klasyczny model, który pomimo że nie posiada lasera, doskonale radzi sobie we wszystkich pomieszczeniach i precyzyjnie planuje trasę przejazdu. Jest on przeznaczony raczej do mniejszych mieszkań i mniej wymagających powierzchni, w tym paneli, płytek itp. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na kontrolowanie pracy odkurzacza w aplikacji i których mieszkanie nie wymaga wydzielania specjalnych stref. Jest cichy, skuteczny i dokładny, dzięki precyzyjnym czujnikom oraz stałej mocy ssania. Robot swobodnie pokonuje wzniesienia do wysokości 2 cm, a akumulator o pojemności 5200 mAh pozwala na posprzątanie do 200 m2 powierzchni na jednym ładowaniu. Do kontrolowania urządzenia wystarczy smartfon z zainstalowaną, dedykowaną aplikacją.

Roborock E5

Łatwe sprzątanie? Czysty dom z nowoczesnymi urządzeniami Roborock

Bardziej zaawansowany model to Roborock E5, który posiada większą moc ssania i pilota zdalnego sterowania, który będzie wygodniejszą opcją dla tradycjonalistów nielubiących się z aplikacjami (choć ta jest niezbędna w przypadku zerowania zegara zużycia części wymiennych). Urządzenie zostało wyposażone w dwa żyroskopy i precyzyjne wewnętrzne mapowanie, które pomagają zaplanować najbardziej efektywne trasy sprzątania. Dzięki 2500 Pa mocy ssącej, podłogi i dywany są jeszcze lepiej odkurzone, a znajdujący się w zestawie zbiornik na wodę o pojemności 180 ml pozwala na dodatkowe umycie drobnych zabrudzeń.

Roborock S5 Max

Łatwe sprzątanie? Czysty dom z nowoczesnymi urządzeniami Roborock

Zaawansowany Roborock S5 Max jest wyposażony w technologię laserowego skanowania pomieszczeń (LiDar), a także większy, 290 ml zbiornik na wodę wbudowany z myślą o bezproblemowym, zautomatyzowanym zmywaniu podłóg. Potężny 32-bitowy, czterordzeniowy procesor i litowo-jonowa bateria o dużej pojemności gwarantują do 3 godzin nieprzerwanej pracy. Dedykowana aplikacja pozwala na wyłączanie stref ze sprzątania czy mopowania.

Roborock S6 MaxV

Łatwe sprzątanie? Czysty dom z nowoczesnymi urządzeniami Roborock

Roborock S6 MaxV to ulepszony S5 Max – wzbogacony o kamerę, dzięki której widzi dokładnie przeszkody na swojej drodze, co znacząco ułatwia ich omijanie. Ma także potężny, 8-rdzeniowy procesor Qualcomm i większą moc ssącą. Urządzenie przenosi automatykę domową na wyższy poziom inteligencji. Dzięki ikonom umieszczonym na ekranie można zobaczyć, co leży na podłodze, a Roborock poinformuje nas, gdy będzie wymagał ludzkiej ingerencji. Z maksymalnym czasem pracy do 180 minut i maksymalną powierzchnią odkurzania do 240 m2, Roborock S6 MaxV spełnia wszystkie najważniejsze potrzeby i - jak podaje producent - obecnie jest najbardziej zaawansowanym odkurzaczem dostępnym na rynku.

Roborock S7

Łatwe sprzątanie? Czysty dom z nowoczesnymi urządzeniami Roborock

Tegoroczną nowością jest model Roborock S7 występujący w dwóch uniwersalnych kolorach: czerni i bieli. Wprowadzono w nim soniczne mopowanie, podczas którego moduł mopa drga z dużą częstotliwością, dzięki czemu mycie podłóg jest jeszcze dokładniejsze. Ponadto robot wyposażony jest w czujnik dywanów, dzięki czemu nie ma konieczności ustawiania w aplikacji stref wyłączonych z mopowania – gdy wjedzie na dywan automatycznie podnosi moduł mopa, dzięki czemu możemy odkurzyć dywany i wyczyścić twarde podłogi w jednym cyklu sprzątania, co jest dużą oszczędnością czasu.

Dodatkowo wałek elektroszczotki wykonany jest w całości z gumy, co zapobiega wkręcaniu się w niego włosów i zapewnia dokładniejszą pracę na dywanach, a specjalny sposób jej montowania sprawia, że jeszcze lepiej przylega ona do powierzchni i dopasowuje się do nierówności podłoża. Ostatnim, ale również świetnym udogodnieniem tego modelu, jest możliwość zastosowania automatycznie opróżniającej się stacji bazowej, która sprawia, że Roborock S7 jest praktycznie bezobsługowy (wymaga jedynie wymycia szmatki i dolania wody do modułu mopa). To sprzęt o prawdziwie dogłębnej mocy sprzątania i niezwykle prostej obsłudze.

Roborock H7

Łatwe sprzątanie? Czysty dom z nowoczesnymi urządzeniami Roborock

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Roborock H7 będzie doskonałym uzupełnieniem robotów sprzątających. Urządzenie posiada potężną baterię pozwalającą na 90 minut stałego odkurzania i ładującą się w zaledwie 2,5 godziny oraz silnik o mocy 480 W zapewniający aż 160AW stałej mocy ssania. Roborock H7 dogłębnie odkurza dywany i wykładziny oraz dokładnie czyści tapicerki mebli i samochodu. Model waży niecałe 1,46 kg, co sprawia, że jest niezwykle poręczny i wygodny w użytkowaniu. Pojemny zbiornik na kurz i 5-stopniowy system filtracji zapobiega wydostawaniu się kurzu i zanieczyszczeń. Znikomy hałas odkurzacza z pewnością pozytywnie wpływa na komfort sprzątania. Zestaw zawiera aż sześć akcesoriów: szczotkę wielopowierzchniową, rurę, mini-szczotkę, elastyczną rurę, szczotkę do kurzu oraz ssawkę szczelinową.

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home