Łatwiejsze przeglądanie zdjęć na Facebooku

W odświeżonych albumach Facebooka miniaturki obrazków są teraz większe i jest ich do 200 na jednej stronie. Oglądanie zdjęć to jedna z najpopularniejszych funkcji serwisu, którego użytkownicy wgrali już na serwer dziesiątki miliardów fotografii.

Łatwiejsze przeglądanie zdjęć na Facebooku

Nowe albumy Facebooka

Pojedyncza strona albumu ma być teraz znacznie większa. W porównaniu z dotychczasową liczbą 20 miniaturek na stronę, 200 zdjęć to naprawdę sporo. Celem modyfikacji jest ułatwienie przeglądania albumów. Odtąd większość z nich zmieści się na jednej stronie, a zamiast dziesięciu kliknięć, trzeba będzie tylko przesunąć suwak przeglądarki.

By uniknąć obniżenia wydajności, Facebook nie będzie teraz ładował wszystkich miniaturek na raz. Pobieranie zacznie się od tych, ktore znajdują się na ekranie, a strona zacznie pobierać kolejne fotki dopiero, gdy użytkowników przewinie stronę w dół.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce

Facebook zwiększył też rozmiary miniaturek, by stały się one bardziej czytelne. Celem zmiany jest ułatwienie decyzji o obejrzeniu zdjęcia w pełnym rozmiarze.

"Nowy sposób przeglądania zdjęć jest jednym z serii ulepszeń, które wprowadzamy do modułów przeglądania, wgrywania i oznaczania fotografii. Zwiększyliśmy już rozmiar zdjęć. Dodaliśmy też wykrywanie twarzy, by ułatwić opisywanie osób znajdujących się na zdjęciu" - napisał jeden z facebookowych projektantów, Stefan Parker.

ComScore donosi, że W kwietniu z usługi zdjęć Facebook skorzystało nawet 113 milionów Amerykanów. To więcej niż połowa użytkowników internetu w tym kraju i o 3% więcej niż w marcu. W lipcu, Facebook okazał się ulubioną stroną do dzielenia się zdjęciami w USA. Z serwisów skorzystało 98,5 miliona osób, podczas gdy Photobucket - drugi w zestawieniu - osiągnął tylko 27,4 miliona unikalnych odwiedzin. Kolejne miejsca w zestawieniu to MySpace, Yahoo Flickr i Google Picasa.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: