Łatwiejsze wyszukiwanie w KDE?

Deweloperzy pracujący nad środowiskiem graficznym KDE, ogłosili plany zaimplementowania do jego kolejnej wersji skuteczniejszego mechanizmu wyszukującego, przypominającego popularnego Google'a.

Nowy mechanizm wyszukiwawczy znajdzie się w kolejnej odsłonie KDE (określanej symbolem 3.4 lub 4). Zostanie ona prawdopodobnie udostępniona w przeciągu najbliższych 18 miesięcy. Jeden z deweloperów zespołu pracującego nad KDE, Aaron Seigo, podkreśla, iż odbyły się już pierwsze dyskusje oraz prace nad kodem nowego silnika wyszukiwawczego. Zapoczątkowano je na spotkaniu KDE Community World Summit, odbywającym się właśnie w Niemczech.

Nowy silnik wyszukiwawczy zostanie dołączony do obecnego panelu kontrolnego i zdaniem Seigo, przypominać będzie system znany z niezwykle popularnej wyszukiwarki internetowej Google. Nie będzie to jedyna nowość w kolejnej edycji KDE. Zadaniem deweloperów będzie również uproszczenie interfejsu. Pomimo, iż plany zakładają udostępnienie nowego silnika w następnej wersji KDE, Aaron Seigo nie może zagwarantować, iż do tego czasu prace nad nim zostaną ukończone.


Zobacz również