Łaty do Windows - jak tak dalej pójdzie, padnie rekord

Najnowszy Patch Tuesday zawiera 13 biuletynów bezpieczeństwa. Od początku roku Microsoft wydał ich już 53...

Microsoft od lat udostępnia w każdy drugi wtorek miesiąca zestaw łatek dla swoich produktów, który nazywany jest Patch Tuesday. Nie inaczej stało się 12 maja, kiedy to rąk użytkowników "okienek" trafiło w sumie 13 biuletynów usuwających luki w Windows, Office, .NET Framework, Lync i Silverlight.

Trzy z nich otrzymały status "krytyczny", natomiast pozostałe "ważny". Wśród "krytycznych" na szczególną uwagę zasługuje biuletyn MS15-043 przygotowany z myślą o przeglądarce Internet Explorer (IE), który łata 22 luki, w tym 14 krytycznych pozwalających atakującemu na zdalne wykonywanie kodu na komputerze zainfekowanym przy okazji uruchomienia odpowiednio spreparowanej strony internetowej.

Coś dużo tego...

Zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat tego zestawu Patch Tuesday zachęcam do odwiedzenia strony Microsoftu. Przy okazji jego wydania warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze inny ważny element. Otóż od początku 2015 roku do użytkowników produktów Microsoftu trafiły już 53 biuletyny. Jest ich znacznie więcej, niż biuletynów, które w analogicznym okresie zostały udostępnione w latach 2010-2014. Jak tak dalej pójdzie, rok 2015 może zostać zakończony rekordowym wynikiem ok. 140 biuletynów.