Launcher wyglądający jak z Androida 4.4 KitKat na starszych telefonach

Wraz z premierą telefonu LG Nexus 5 i Androida w wersji 4.4 KitKat Google zaprezentowało odświeżony ekran główny swojego mobilnego systemu operacyjnego. Zanim nowy system trafi na starsze urządzenia minie jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz można zainstalować aplikację, która będzie nowy launcher imitować. Wystarczy aby smartfon miał zainstalowanego Androida w wersji przynajmniej 4.0 Ice Cream Sandwich.

Wraz z premierą nowego telefonu Nexus 5, którego produkcją zajęła się firma LG, Google udostępniło użytkownikom także nową wersję systemu Android. Odświeżona została w niej wizualna strona mobilnego systemu operacyjnego Google. Niestety, zanim aktualizacja z KitKatem trafi na obecne w sprzedaży urządzenia minie sporo czasu. Właściciele wielu urządzeń, zwłaszcza tych tańszych lub starszych, nowej wersji nigdy się nie doczekają.

Wystarczy jednak zainstalować jedną aplikację działającą na urządzeniach z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich lub nowszy, która zastąpi domyślny pulpit w urządzeniu. Na łamach PC Worlda opisywaliśmy już wersję beta Nova Launcher, która wprowadza wygląd KitKata z telefonu Nexus 5 do starszego Androida - ale w sklepie Play pojawiła się jeszcze lepsza aplikacja służąca do tego celu. Nazywa się po prostu KitKat Launcher.

Launcher wyglądający jak z Androida 4.4 KitKat na starszych telefonach

Android KitKat Launcher

Po jej zainstalowaniu i naciśnięciu przycisku z domkiem można wybrać nowy pulpit jako domyślny. Użytkownik po zainstalowaniu aplikacji nazywanej w skrócie KK Launcher będzie mógł dzięki temu cieszyć się na niektórych urządzeniach przezroczystym paskiem powiadomień, nowym wyglądem folderów oraz lepszymi animacjami. Co więcej, aplikacja posiada spore możliwości konfiguracji wyglądu, których nie posiadają posiadacze Nexusa 5.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]
  • Google wypuszcza swoje chipsy? Niecodzienna promocja Pixela 6

źródło: xda-developers.com