Launcher z Nexusa 5 może trafić na urządzenia bez Androida 4.4 KitKat

Nowy smartfon Google Nexus 5 wraz z systemem Android 4.4 KitKat wprowadza jedną zmianę związaną z launcherem, czyli aplikacją odpowiedzialną za wyświetlanie na urządzeniu pulpitu i spisu aplikacji. Od teraz będzie ona częścią aplikacji Google Search. To może być dobra wiadomość dla posiadaczy starszych urządzeń, ponieważ dzięki temu nowy pulpit z KitKata może trafić też na urządzenia ze starszymi wersjami mobilnego systemu operacyjnego Google.

W zeszłym tygodniu zaprezentowana została nowa wersja Androida o nazwie 4.4 KitKat. Wprowadza ona kilka nowości do mobilnego systemu operacyjnego Google. Jedną z nich jest połączenie systemowego launchera z aplikacją Wyszukiwarka, w oryginale nazwaną Google Search. Dla użytkownika końcowego urządzeń takich jak LG Nexus 5 nie będzie to widoczna i istotna zmiana, ale posiadacze starszych telefonów mogą być tą informacją zaciekawieni.

Launcher z Nexusa 5 może trafić na urządzenia bez Androida 4.4 KitKat

Nexus 5

Wygląda na to, że połączenie launchera z aplikacją Google Search pozwoli na instalowanie nowszej wersji pulpitu z Nexusa 5 na urządzeniach, które nie dość, że posiadają modyfikującą pulpit nakładkę producenta, to pracują pod kontrolą starszych wersji systemu. Co prawda firma Google nie zapowiedziała jeszcze oficjalnie takiego rozwiązania, ale coraz więcej komponentów systemu trafia na urządzenia ze starszym Androidem poprzez aktualizację aplikacji systemowych poprzez sklep Google Play oraz ciche aktualizacje usługi Google Play Services.

Zobacz również:

  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [22.10.2021]

Android 4.4 KitKat zadebiutował w zeszłym tygodniu wraz z nowym smartfonem LG Nexus 5. Więcej informacji na temat tego systemu i telefonu znajdziecie tutaj.

źródło: androidpolice.com