Lava Xolo X900 - pierwszy smartfon z logo Intel Inside

Lava Xolo X900 będzie pierwszym smartfonem z procesorem Intela. Urządzenie wyposażone w procesor Atom Medfield trafi jednak tylko na rynek indyjski. Pierwszym smartfonem Intel Inside na rynku międzynarodowym będzie Lenovo K800.

Lava Xolo X900

Smartfon Lava Xolo X900 powinien pojawi się na rynku indyjskim w przeciągu kilku najbliższych dni. Dysponuje on ekranem o przekątnej 4,03 cala i jednordzeniowym procesorem Intel Z2460 o częstotliwości 1,6 GHz. Intel podaje, że ma on pracować przez 8 godzin na jednym ładowaniu podczas rozmów głosowych i 14 godzin w stanie czuwania.

Xolo X900 dysponuje dwoma aparatami fotograficznymi, umożliwia odtwarzanie filmów HD i dysponuje modułem NFC (technologia zbliżeniowa). Smartfon ten trafi jednak tylko na rynek indyjski. Pierwszym telefonem z procesorem Intela, który wejdzie na rynek międzynarodowy będzie Lenovo K800 cechujący się podobną specyfikacją. Data jego premiery to maj 2012 roku.

Prezes Intela, Paull Otellini powiedział również, że prowadzi rozmowy z Apple i Samsungiem o możliwości użycia przez tych producentów procesorów mobilnych Intela. Na razie na rynku smartfonów i tabletów niepodzielnie dominują procesory ARM. Obecnie Intel pracuje nad smartfonami wspólnie z firmami Lava, Lenovo, Motorola, ZTE oraz Orange.