Lava wprowadza nowe telewizory LCD

Szwedzka Lava to firma jeszcze stosunkowo mało znana w Polsce. Producent telewizorów LCD rozpoczął swoją działalność niewiele ponad rok temu, a już zdążył wprowadzić do oferty kolejną serię telewizorów ciekłokrystalicznych o przekątnych ekranu od 19 do 40 cali.

Telewizor LCD Lava LV-32LLP

Telewizor LCD Lava LV-32LLP

Lava współpracuje ściśle z chińską wytwórnią Sevit, zaopatrującą w elementy odbiorników LCD takie firmy jak Casio, NEC, Marantz czy Packard/Bell.

Nowa seria produktów to Lava Vision. Obejmuje ona bogato wyposażone modele LCD wyposażone w matryce o proporcjach 16:9. Panele zapewniają szeroki kąt oglądania (170 stopni w poziomie i pionie), automatyczne lub ręczne strojenie 100 kanałów, 5-pozycyjną pamięć ustawień obrazu i dźwięku, funkcję obraz w obrazie (PiP) oraz teletekst na dzielonym ekranie.

Telewizory mają wejścia dla komputera, gniazda Scart, złącza kompozytowe, S-Video, a także wyjścia dla subwoofera i słuchawek. W większych modelach nie zabrakło także portu DVI.

Producent gwarantuje 60 000 godzin pracy wyświetlaczy bez pogorszenia parametrów obrazu. Urządzenia przygotowane są do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV.

W celu łatwiejszego dopasowania do wystroju wnętrza wytwórca przewidział możliwość wymiany zewnętrznej oprawy. W standardowym wyposażeniu jest ramka "obsidian black", ale do wyboru są jeszcze trzy odcienie: kość słoniowa, czerwona magma i oksydowany chrom.

Mniejsze modele (19 i 26") zostały wyposażone w takie moduły jak radio FM i timer. Z kolei w największym - LV-40LLP - zastosowano zaawansowaną technologię podnoszącą jakość reprodukcji. Jest to zintegrowany system cyfrowej obróbki dźwięku i obrazu - MISE, opracowany wspólnie przez firmy Micronasa i Sevit. Jego zadaniem jest dopasowanie i poprawa parametrów obrazu z różnych źródeł: analogowych i cyfrowych. Funkcjonuje tam kilka modułów, jak FRC (frame rate conversion), MT (motion tracking), FRIP (frame rate interpolation), które wspólnie z detektorem trybu filmowego FMD (film mode detection), czuwają nad stabilnością i wyrazistością obrazu. Dzięki MISE przedmioty w szybkim ruchu nie powodują smużenia, obraz ma lepszą dynamikę i jest stabilny. Producent twierdzi, że jego rozwiązanie przewyższa wydajnością konkurencyjne układy Sony Vega i Pixel Plus Philipsa.

Ceny telewizorów przedstawiają się następująco:

LV-40LLP - 18999 zł

LV-32LLP - 7999 zł

LV-26LLP - 5999 zł

LV-19LLP - 3999 zł

Dystrybutor:

http://www.horn.pl


Zobacz również