Lawman zmienia nazwę na Call of Juarez

Firma Techland poinformowała o swoich najbliższych planach produkcyjnych. Głównym tytułem, nad którym pracują obecnie twórcy "Chrome'a" oraz "Xpand Rally", jest "Call of Juarez" zaanonsowana na ubiegłorocznych targach E3 jako "Lawman".

W toku prac projektowych gra otrzymała ostatecznie zupełnie nową formułę, co znalazło swoje odzwierciedlenie również w zmianie tytułu. Paweł Zawodny, dyrektor biura deweloperskiego Techlandu powiedział:

"Początkowo gra miała być szybką strzelanką, o wyraźnym arkadowym charakterze. Miało chodzić w niej wyłącznie o szybkie i celne strzelanie, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się odejść od prostej arkadowej grywalności na rzecz naprawdę poważnego shootera z bardzo dużym naciskiem położonym na fabułę. Traktujemy ten projekt priorytetowo i chcemy, aby grę, mimo lokalizacji akcji w realiach dzikiego zachodu, odbierano jako poważnego 'gracza'na rynku shooterów FPP"

Fabuła gry oparta będzie na klasycznym konflikcie dwóch bohaterów o odmiennych charakterach i w nowatorski sposób pozwoli graczowi wcielić się podczas rozgrywki w obu z nich. Dzięki oparciu gry na najnowszej wersji Chrome Engine 2005, gracze będą mieli wrażenie uczestnictwa w interaktywnym westernie, choć jak wynika z fabuły będzie to raczej anty-western. Jak zapowiada producent w grze nie zabraknie również trybu multiplayer.

Gra zostanie wydana w wersji na PC i konsole Xbox. Techland zapowiedział, że jeszcze przed tegorocznymi targami E3 dostępnych będzie więcej informacji o grze i pierwsze oficjalne zrzuty ekranowe.


Zobacz również