Łaziki marsjańskie w Polsce? Największe kosmiczne wydarzenie w Europie

Trwa VII edycja European Rover Challenge odbywająca się na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej. Jakie atrakcje czekają uczestników?

Łaziki marsjańskie w Polsce? Największe kosmiczne wydarzenie w Europie

źódło: roverchallange.eu

W dniach 10–12 września 2021 odbywa się siódma edycja European Rover Challenge w Kielcach, podczas której będziemy świadkami międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich. Zespoły uniwersyteckie z całego świata będą rywalizowały w konkurencjach analogicznych do zadań wykonywanych przez łaziki na powierzchniach Marsa i Księżyca. Nagrodą główną w formule ON-SITE jest voucher o wartości aż 2500 USD.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali obszerny program atrakcji, a wśród występujących prelegentów pojawią się m.in. wiceszef NASA Robert Cabana, Robert Zubrin z The Mars Society oraz inni przedstawiciele międzynarodowych firm kosmicznych.

Zobacz również:

  • Finał European Rover Challenge zapowiada się niezwykle ciekawie

W piątek wystąpią Robert Cabana oraz dr Tanya Harrison, którzy podzielą się wiedzą na temat dalszej eksploracji Marsa. W sobotę będzie można spodziewać się tematów bliskich Księżycowi, w tym spotkania z członkami Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA, POLSA, czy amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa FAA. Niedziela upłynie pod znakiem Ziemi i technologii kosmicznych używanych na co dzień.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a dokładny harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronie www.roverchallenge.eu.

Zobacz także: Awaria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Źródło: roverchallange.eu


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: