LePad - pierwszy tablet Lenovo

Lenovo pokazało na targach CES 2011 swój pierwszy komputer tablet PC. LePad korzysta z bardzo szybkiego procesora 1,2 GHz "Snapdragon" i systemu operacyjnego Google Android, który będzie podstawą wszystkich tabletów firmy.

LePad posiada 10,1-calowy wyświetlacz. Korzysta z systemu operacyjnego Google Android 2.2 i procesora 1,2 GHz - Qualcomm Snapdragon.

Nowy tablet w pierwszym kwartale 2011 r. pojawi się na rynku chińskim, w cenie od 399 do 449 dolarów. Firma planuje też wydanie LePada w Stanach Zjednoczonych, wraz z pełnym dostępem do sklepu Android Market.

W oparciu o Android OS, Lenovo szykuje kolejne tablety, które mogłyby konkurować z iPadem o miliony użytkowników zainteresowanych nowym typem komputera. Więcej usłyszymy o nich dopiero w drugiej połowie 2011 r.

Lenovo jest największym producentem komputerów w Chinach. LePad został ukierunkowany specjalnie na tamtejszy rynek, oferując znane w Państwie Środka gry społecznościowe, nowości i dodatki. Tablet obsługuje technologię Adobe Flash, na której opiera się większość gier online i serwisów wideo w Azji.

Podczas CES 2011 Lenovo zaprezentowało też ThinkPad X120e, laptop biznesowy uznawany za jeden z najlżejszych, najbardziej mobilnych i najtańszych na rynku. Komputer korzysta z systemu operacyjnego Windows 7.