Lech Kaczyński udostępnił władzom Gruzji stronę president.pl

Kancelaria Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego podjęła decyzję o udostępnieniu władzom Gruzji prezydenckiej strony internetowej president.pl. Decyzja podjęta została po to, by Gruzini mogli publikować bieżące informacje o sytuacji w kraju. Ich własne serwisy rządowe są nieczynne z powodu ataku rosyjskich hakerów.

Kancelaria Prezydenta RP podaje, że "ze względu na problemy z działaniem strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Gruzji www.mfa.gov.ge", podjęła decyzję o udostępnieniu strony internetowej www.president.pl. Celem jest umożliwienie Gruzinom umieszczenia na witrynie informacji o bieżących wydarzeniach w kraju.

Na polskiej stronie czytamy również, że "gruzińskie portale internetowe blokuje Federacja Rosyjska". Obok znajdują się oświadczenia ministra spraw zagranicznych Gruzji oraz zdjęcia.

Zobacz również:

  • Elon Musk działa na korzyść Rosji
Aktualizacja: 10 sierpnia 2008 19:12

Warto dodać, że w tym momencie również witryna president.pl ma ogromne problemy z działaniem. Nie wiadomo natomiast czy jest to związane z przeciążeniem serwera, czy też atakiem ze strony rosyjskiej.