Led Zeppelin stanowczo odmawia producentom gier

Ogromna popularność gier muzycznych pokroju Guitar Hero III: Legends of Rock czy Rock Band sprawiła, że wielu znanych wykonawców znalazło swoje miejsce w branży rozrywki elektronicznej. Niestety jednak, niektórzy wciąż stanowczo odrzucają wszelkie oferty związane z grami komputerowymi. Wśród nich znajduje się także legendarny Led Zeppelin.

Mimo ogromnej popularności Guitar Hero III: Legends of Rock i Rock Band, niektórzy wykonawcy muzyczni twardo odmawiają udziału w pracach nad grami komputerowymi. Najlepszym przykładem jest słynny Led Zeppelin, a szczególnie główny gitarzysta zespołu Jimmy Page, którzy wielokrotnie odrzucali bardzo ciekawe pod względem finansowym oferty Activision i MTV.

Główny powód? Grupie nie podoba się myśl, iż miałaby udostępnić swoje taśmy-matki (taśmy z pierwotnymi wersjami nagrań, z których tworzy się kopie), co jest wymogiem umieszczenia zespołu w grze komputerowej. Jednocześnie trzeba podkreślić, że kwestie finansowe nie mają tu nic do rzeczy.

Dla wszystkich miłośników teorii spiskowych mamy również inne wytłumaczenie. Na zagranicznych forach internetowych często pojawiają się komentarze, że legendarna grupa rockowa nie chce po prostu by jej twórczość została sprowadzona do zabawy na plastikowej gitarze przy kolorowych obrazkach na ekranie telewizora (patrz film poniżej):

Zobacz także: Zdobył 100% w najtrudniejszym utworze Guitar Hero 3 i...