Legalna Gnutella

Korzystając z aplikacji Gnutella, internauci mogą teraz legalnie wymieniać pliki filmowe dostarczane przez firmę Sightsound.com.

Przedstawiciele Sightsound.com poinformowali, że w związku z zamiarem szerszego wykorzystywania możliwości dystrybucji utworów muzycznych oferowanych przez Internet firma zawarła porozumienie z producentami aplikacji Gnutella. Oprogramowanie to, pozwalające na wyszukiwanie, pobieranie i wymianę plików pomiędzy indywidualnymi użytkownikami sieci, będzie teraz wykorzystywane do rozpowszechniania treści oferowanych przez Sightsound.com.

Sightsound.com, od kilku lat zajmująca się "elektroniczną" dystrybucją filmów i nagrań muzycznych, zamierza zastosować aplikację Gnutella do udostępniania internautom filmów. Po otrzymaniu (pobraniu) przez użytkownika pliku wideo, wymagane jest połączenie z witryną producenta i uiszczenie odpowiedniej opłaty. Na razie Sightsound.com zaoferuje 12 pozycji filmowych. Wśród nich znalazł się m.in. "Quantum Project", uznawany za pierwszy na świecie film wyprodukowany wyłącznie na potrzeby Internetu.

"Oprogramowania umożliwiające wymianę plików poprzez Internet jest bardzo popularne wśród nowej generacji użytkowników komputerów. Teraz mają oni do dyspozycji filmy dostępne legalnie. Wymiana plików nie musi oznaczać ich kradzieży" - powiedział Scott Sander, prezes Sightsound.com.


Zobacz również