Legalne seriale z BitTorrenta

Norweska telewizja publiczna NRK (Norsk rikskringkasting) postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów i rozpoczęła dystrybuowanie swoich seriali w systemie BitTorrent - donosi serwis Afterdawn.com. Jako pierwszy nieodpłatnie został udostępniony popularny serial podróżniczy Nordkalotten 365.

Na razie w BitTorrencie dostępne są dwa pierwsze odcinki najnowszej serii - kolejne są już jednak przygotowywane do udostępnienia. Serial dystrybuowany jest w postaci pliku MP4 bez żadnych zabezpieczeń DRM - jego rozdzielczość to 1024x376 pikseli.

Co ważne, do programu pilotażowego wybrano jedną z najpopularniejszych w Norwegii serii - "Nordkalotten 365" to bardzo ceniona przez telewidzów opowieść o rocznej wyprawie podróżnika Larsa Monsena w północne regiony Skandynawii. Podczas emisji telewizyjnej każdy odcinek serialu oglądało średnio milion widzów - to imponujący wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Królestwie Norwegii mieszka niewiele ponad 4,6 mln osób.

Film cieszy się również dużą popularnością w Sieci - w ciągu pierwszych 24 godzin po udostępnieniu pierwszych odcinków w sieci BitTorrent pobrano je ponad 8 tys. razy.

Więcej informacji: AfterDawn.com.