Legenda branży elektronicznej kończy 110 lat! Sprawdź, jak zmieniała się firma, której produkty zapewne masz w swoim domu

We wrześniu tego roku swoje 110 urodziny obchodzi marka Sharp. Firmie udało się wytrwać tak długo na wciąż zmieniającym się rynku, dzięki nieustającemu zapałowi do ulepszania swoich produktów oraz kreatywności w adaptowaniu nowych rozwiązań.


Legenda branży elektronicznej kończy 110 lat! Sprawdź, jak zmieniała się firma, której produkty zapewne masz w swoim domu

Źródło: itreseller.com

Sharp - początki giganta technologicznego

Historia firmy rozpoczyna się 110 lat temu w Japonii. Jej założyciel, Tokuji Hayakawa, otworzył w Tokio warsztat obróbki metalu, gdzie opracował swój pierwszy wynalazek - „Ever Ready Sharp Pencil”, ołówek z mechanizmem typu twist, który dał początek marce Sharp.

Od tego czasu firma rozwinęła się globalnie oraz ugruntowała swoją międzynarodową pozycję, wprowadzając na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań. Mnóstwo nowatorskich produktów, które zostały opracowane przez markę Sharp, odegrało kluczową rolę w kształtowaniu przemysłu elektronicznego - zaczynając od pierwszych tranzystorowych kalkulatorów, a kończąc na urządzeniach oczyszczających powietrze. Skróconą historię firmy możecie prześledzić poniżej.

  • W 1964 r. firma Sharp opracowała pierwszy na świecie w pełni tranzystorowy kalkulator, a w 2000 r. pierwszy w branży telefon komórkowy wyposażony w aparat fotograficzny.
  • W 1972 r. firma wprowadziła na rynek swoją pierwszą kopiarkę biurową i na początku tego roku obchodziła jubileusz 50-lecia produkcji urządzeń drukujących.
  • Firma Sharp jest jednym z największych na świecie producentów fotowoltaiki i od ponad 60 lat jest siłą napędową w stosowaniu technologii fotowoltaicznych. W tym czasie firma Sharp wyprodukowała ponad 50 mln modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 16,5 GW, co przekłada się na redukcję emisji na poziomie 179 Mt CO2.
  • W 2001 r. firma Sharp wprowadziła do swojej oferty telewizory LCD marki AQUOS, do końca września 2020 r. sprzedając 500 mln. sztuk.
  • Firma stworzyła pierwszy na świecie, ogólnodostępny monitor 8K, a w 2019 r. wprowadziła na rynek pierwszy certyfikowany monitor wspierający współpracę w systemie Windows.
  • W 2020 firma Sharp wprowadziła technologię oczyszczania powierza Plasmacluster
Legenda branży elektronicznej kończy 110 lat! Sprawdź, jak zmieniała się firma, której produkty zapewne masz w swoim domu

Sharp - pozycja marki na dzisiejszym rynku

Sharp Corporation zatrudnia obecnie ponad 49 tysięcy osób na całym świecie. Dzięki tak dużej kadrze marka pozostaje ekspertem w obszarze innowacji biznesowych i konsumenckich. Nieustanne rozszerzenie swojej oferty o usługi IT, pozwoliło firmie na stworzenie zintegrowanej gamy biznesowej oferty technologicznej, wykraczającej daleko poza urządzenia wielofunkcyjne i monitory. W ostatnim czasie japońska marka przejęła także dwie firmy świadczące usługi IT:

  • Complete IT w Wielkiej Brytanii,
  • IT Point w Szwajcarii.

Po 110 latach działania na rynku, Sharp nieustannie poszerza swoje portfolio, zwiększając tym samym impakt na rozwój technologii w skali światowej.

Zobacz również:

  • Lidl serwuje nam urządzenie znanej marki, bez którego nie da się dziś żyć [07.04.2023]


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: