Legendary Pictures chce kupić Epic Games

Popularny magazyn Variety poinformował, że Legendary Pictures (autorzy m.in. 300, 10,000 BC czy Batman: Mroczny rycerz) prowadzą rozmowy w sprawie zakupu znanego producenta gier komputerowych Epic Games (seria Gears of War).

Variety donosi, że Legendary Pictures bardzo poważnie rozpatruje możliwość przejęcia producenta gier komputerowych Epic Games. Wiadomo, że aktualnie trwają rozmowy w tej sprawie. Niestety, jak na razie obie strony odmówiły komentarza w tej sprawie.

Legendary Pictures znane jest głównie z takich projektów jak "300", "10,000 BC" czy "Batman: The Dark Knight". W produkcji znajdują się również takie tytuły jak "Watchman" (2009) czy adaptacje gier komputerowych "World of Warcraft" (2009) i właśnie "Gears of War".

Studio Epic Games zadamowiło się na rynku gier komputerowych przede wszystkim dzięki takim produkcjom jak "Unreal", "Unreal Tournament" oraz "Gears of War". Firma jest również autorem świetnego silnika Unreal Engine, z którego korzystały takie produkcje jak "BioShock", "Mass Effect" czy "Medal of Honor: Airborne".

Przejęcie studia przez Legendary Pictures pozwoliłoby gigantowi kinowemu na mocne wejście w branżę gier. Bardzo możliwe również, że dzięki temu otrzymalibyśmy znacznie lepsze adaptacje filmowe gier komputerowych...


Zobacz również